Zdeterminowana Łada rozbiła nieskuteczną Włodawiankę

Zdeterminowana Łada rozbiła nieskuteczną Włodawiankę

W 26. kolejce rozgrywek IV ligi lubelskiej Łada 1945 Biłgoraj pokonała na wyjeździe Włodawiankę Włodawa 4:0. Komplet punktów ekipie prowadzonej przez Bartłomieja Kowalika zapewniły trafienia Janusza Biruta, Michała Skubisa, Arkadiusza Czoka i Patryka Dorosza. Zwycięstwo we Włodawie do dziewięciu przedłużyło serię meczów bez porażki zespołu z Biłgoraja.

Marek Drob:

O tym, że to spotkanie potoczyło się w taki sposób, zadecydował nasz brak skuteczności. Straciliśmy bramkę z rzutu wolnego w doliczonym czasie pierwszej połowy. Do przerwy powinniśmy prowadzić przynajmniej dwoma trafieniami, bo mieliśmy znakomite okazje do zdobycia gola. Niestety, nie można wygrać meczu, jeśli nie wykorzystuje się klarownych sytuacji, a tych w tej konfrontacji mieliśmy naprawdę dużo. Uderzyliśmy w poprzeczkę po rzucie wolnym, w innej akcji Wojciech Więcaszek minął bramkarza i uderzył płasko, a obrońca wślizgiem wybił jego strzał. Gdyby Wojtek był tego dnia skuteczniejszy, to mógł strzelić nawet trzy bramki. Ubolewam nad tym, że stworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji i żadna z nich nie zakończyła się golem. Przeciwnicy byli w tym spotkaniu po prostu skuteczni. Mecz zamknęło drugie trafienie dla rywali. Szukaliśmy swoich okazji, ale Łada Biłgoraj była od nas lepsza o cztery bramki.


Bartłomiej Kowalik:

Zagraliśmy kolejny dobry mecz. Byliśmy drużyną lepszą i wydaje mi się, że powinniśmy wygrać wyżej. Od kilku spotkań cechuje nas pewność siebie, a zespół jest mocno zdeterminowany. Sądzę, że w tej konfrontacji przewyższaliśmy umiejętnościami drużynę z Włodawy. Determinacja i chęć zwycięstwa połączona z umiejętnościami zadecydowały o tym zwycięstwie, choć był w tym meczu moment nonszalancji z naszej strony. Toczyliśmy zbyt wiele było pojedynków jeden na jeden i w odpowiednim momencie brakowało ostatniego podania. Nasza wygrana mogła być bardziej okazała, lecz nie ma co narzekać. Trzeba cieszyć się z trzech punktów i przygotowywać do derbowego starcia z Hetmanem Zamość.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Łada 1945 Biłgoraj podejmie Hetmana Zamość (25 maja, 17:00). Natomiast Włodawianka Włodawa zagra na wyjeździe z Huczwą Tyszowce (25 maja, 17:00).

Włodawianka Włodawa – Łada 1945 Biłgoraj 0:4 (0:1)
Bramki: Janusz Birut 45+1′, Michał Skubis 56′, Arkadiusz Czok 59′, Patryk Dorosz 74′

Włodawianka: Polak – Szeluk, Nielipiuk (75′ Bartosz), Żakowski, Czarnota – Jemioł (70′ Bylina), Błaszczuk, R. Musz, Magdysz (77′ Kędzierski) – Wojtak (46′ Naumiuk), Więcaszek.

Łada: Szawara – Krzyszycha (78′ Nesterenko), Chmura, Kuliński, Myszak – Czok (70′ Nawrocki), Birut (85′ Hanas), Oleksiuk, Paćkowski (56′ Raduj), Dorosz (80′ Larwa) – Skubis.

Żółte kartki: Patryk Błaszczuk x2, Kacper Czarnota, Rafał Musz
Czerwona kartka:
Patryk Błaszczuk 82′ (za drugą żółtą)
Sędziował: Daniel Złotnicki (Lublin).

fot. Karol Kotwis