AZS UMCS nie zagra w I lidze koszykarzy!

Koszykarze AZS UMCS Lublin nie zdołali zrewanżować się drużynie AZS AGH Kraków za porażkę z ubiegłego tygodnia. Zawodnicy z Koziego Grodu ulegli rywalowi z Małopolski 55:77, a tym samym odpadli z dalszej rywalizacji o awans do I ligi.

Już od samego początku niedzielnego spotkania widać było, że to ekipa z Krakowa będzie stroną dominującą. W pierwszej kwarcie przyjezdni nie oddali prowadzenia nawet na chwilę. Ba! Mieliśmy w niej tylko trzy remisy. Przy stanie 0:0, 6:6 i 16:16. Ostatnie dwie minuty goście wygrali w stosunku 9:2, co dało im prowadzenie 25:18 po premierowej kwarcie.

Drugą ćwiartkę krakowianie rozpoczęli od zdobycia pierwszych 7 punktów. Ich przewaga zaczynała robić się niebezpieczna. Było już 32:18. Przez kolejne cztery minuty goście nie potrafili jednak umieścić piłki w obręczy. Niestety tej niemocy nie wykorzystali koszykarze AZS UMCS Lublin. Był to doskonały moment do odrobienia strat. W tym czasie podopieczni Przemysława Łuszczewskiego zdobyli jednak tylko 7 oczek. W ostatnich czterech minutach pierwszej połowy gracze z Małopolski byli już skuteczni. Ponownie odskoczyli na dwucyfrową liczbę punktów i do przerwy wygrywali 42:31.

O losach tego meczu zadecydowała trzecia kwarta. Po przerwie to drużyna z Krakowa udowodniła swoją wyższość. AZS AGH zdobyło pierwsze 7 oczek i odskoczyło na 18 punktów przewagi. Losy serii wydawały się być przesądzone. Po 30 minutach goście prowadzili 59:40. W ostatniej kwarcie już nie forsowali tempa. Chcieli korzystny rezultat dowieźć do końca. Ta sztuka im się udała. Wygrali 77:55 i zameldowali się w kolejnym etapie walki o I ligę.

Świetnego wyniku nie byłoby bez znakomitej postawy Miguela Zamory. 20 punktów, 8 zbiórek i 11 asyst to imponujący dorobek, jaki zgromadził ten koszykarz w hali MOSiR. Bardzo dobre zawody zagrali również Michał Borówka, Iwan Wasyl i Sebastian Dusiło. Ten tercet dorzucił 26 punktów i 13 zbiórek. Po stronie akademików z Lublina najskuteczniejszy był Mateusz Wiśniewski, autor 15 punktów i 5 zbiórek.

AZS UMCS Lublin – AZS AGH Kraków 55:77 (18:25, 13:17, 9:17, 15:18)

AZS UMCS: Wiśniewski 15, Wydra 12, Jagoda 7, Sobiech 6, Marciniak 5, Myśliwiec 4, Muda 4, Prażmo 2, Stefaniuk, Jaworski, Nycz.

AZS AGH: Zamora 20, Wasyl 9, Dusiło 9, Borówka 8, Koperski 7, Zgłobicki 6, Podworski 6, Mamcarczyk 5, Czerwonka 5, Medes 2, Dyrda, Majka.