Bartłomiej Pelczar powołany do Reprezentacji U-20!

Bartłomiej Pelczar znalazł się w 36-osobowym gronie koszykarzy, których powołano na konsultacje szkoleniowe Reprezentacji Mężczyzn U-20. Zgrupowanie odbędzie się w dniach 13-14 maja w Warszawie. Obóz szkoleniowy w stolicy to pierwszy krok do walki o przepustkę na tegoroczne Mistrzostwa Europy.

Bartłomiej Pelczar spędził obecny sezon w rezerwach TBV Start Lublin, będąc zdecydowanym liderem swojej ekipy. Wystąpił w 23 spotkaniach II ligi, notując średnio 23 punkty oraz 3,8 zbiórki i 4,2 asysty. Drużyna TBV Start II Lublin awansowała do fazy play-off grupy B, jednak w pierwszej rundzie musiała uznałć wyższość ekipy KKS Tur Basket Bielsk Podlaski.

Pelczar w sezonie 2018/2019 zbierał doświadczenie również na parkietach Energa Basket Ligi, zapisując w protokole występ w 19 meczach. Zdobyta praktyka może pomóc mu w zaadaptowaniu się na dobre w kadrze U-20 i zdobyciu przepustki na Mistrzostwa Europy.

Cieszę się, że moja praca została docenienia i powołano mnie do rok starszej kadry. Dam z siebie wszystko na zgrupowaniach, aby pojechać na Mistrzostwa Europy – mówi nam Bartłomiej Pelczar.

Szkoleniowcem kadry U-20 jest obecny trener Arki Gdynia Przemysław Frasunkiewicz. Czy uda mu się poprowadzić młodych reprezentantów naszego kraju do sukcesów? Tegoroczne Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 11-22 lipca w Izraelu – właśnie tam zagra nasza reprezentacja (Dywizja A).