Brianna Kiesel z kontraktem WNBA!

Sezon zasadniczy powoli dobiega końca i śmiało można powiedzieć, że Pszczółki zagrają w pierwszej rundzie play-off z aktualnym Mistrzem Polski CCC Polkowice. Zadanie jest raczej z tych trudniejszych i każde zwycięstwo będzie traktowane jak sukces. To może nieponure wieści, jednak z pewnością wymagające wydobycia dodatkowych pokładów nadziei dla każdego kibica zielono-białych. Ostatnie dni przyniosły jednak również dobre wiadomości. Otóż mamy przyjemność zakomunikować, iż rozgrywająca Pszczółek, Brianna Kiesel, weźmie udział w obozie przygotowawczym ekipy Connecticut Sun, występującej w lidzie WNBA.

Zanim Brianna trafiła do Lublina i stała się liderką Pszczółek, przeszła długą i interesującą drogę. Została wybrana z numerem 13 w II rundzie draftu 2015 przez ekipę Tulsa Shock (obecnie Dallas Wings). W swoim pierwszym roku zagrała we wszystkich 34 meczach sezonu i zdobywała średnio 5,1 pkt i 1,9 asysty. Najlepszy występ zanotowała przeciwko Phoenix Mercury – 28 pkt. Została sklasyfikowana jako piąta najlepiej wykorzystująca rzuty wolne wśród wszystkich pierwszoroczniaczek (75,5%). Była siódma w ilości asyst rozdawanych na mecz i 11 w ilości zdobywanych punktów – również wśród zawodniczek grający pierwszy rok w WNBA. W 2017 roku przeniosła się do ekipy Atlanta Dream, gdzie rozegrała 9 spotkań. W sumie w najlepszej lidze świata wystąpiła w 57 meczach, notując 3,5 pkt i 1,6 asysty.

Brianna grała również poza USA. Występowała między innymi w węgierskiej ekipie Cargo Uni Gyor, z którą toczyła boje w Eurolidze. Przed grą w Lublinie zdobyła wicemistrzostwo Szwecji z ekipą Umea Udominate. 25 maja 2018 roku została zawodniczką Pszczółki Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin. Amerykanka jest obecnie drugą najlepiej punktującą zawodniczką naszej ligi – 20,3 pkt. W 16 dotychczasowych meczach przebywała średnio na parkiecie 33 min, notując 4,1 asysty oraz 3,8 zbiórki. Obecnie boryka się z problemami zdrowotnymi i nie wiadomo, kiedy pojawi się na parkiecie. Nie pozostaje nam nic innego jak jeszcze raz pogratulować Briannie i trzymać kciuki za nią i cały zespół.

KOMENTARZ TRENERA WOJCIECHA SZAWARSKIEGO DOTYCZĄCY KONTRAKTU BRIANNY

Brianna podpisała kontrakt na obóz przygotowawczy. Jesteśmy dumni, że nasza zawodniczka będzie miała taką szansę. Wszyscy cieszymy się, że Brianna wraca do WNBA, bo już tam występowała.

Źródło: wnba/blk