Czerwono-czarni kompletują kadrę

Czerwono-czarni kompletują kadrę

Minął tydzień od naszego ostatniego raportu z obozu wicemistrza Polski. W ciągu ostatnich siedmiu dni włodarze lubelskiej ekipy zakontraktowali trzech nowych graczy na sezon 2020/2021.

Pierwszym z nich jest doskonale znany lubelskiej publiczności Michael Gospodarek. W ostatnim sezonie rozgrywający pojawił się na parkiecie tylko na cztery minuty w pierwszym meczu kampanii. Później trapiły go problemy zdrowotne, przez które stracił cały ostatni sezon. “Mike” przygotowuje się z drużyną od początku rozgrywek. Od przygotowań i tego, jak będzie czuł się zawodnik, jest zależna jego rola w drużynie. Obyśmy w najbliższych rozgrywkach oglądali najlepszą wersję tego nieustępliwego i zadziornego gracza.

Dla Michała będzie to już czwarty sezon w drużynie Davida Dedka. 28-latek debiutował w Energa Basket Lidze w 2013 roku w barwach Kotwicy Kołobrzeg. Kolejne trzy lata spędził w PGE Turowie Zgorzelec. Statystycznie najlepszy był dla niego sezon 2016/2017 (pierwszy w barwach Startu). Notował wtedy 5.2 punktu na mecz, zbierał 1 piłkę i zaliczał 1.2 asysty.

Pierwszą nową twarzą w drużynie będzie Sherron Dorsey-Walker. 27-latek z USA jest absolwentem uczelni Oakland. Przez pierwsze dwa lata swojej gry w NCAA występował w Iowa State. Po zakończeniu akademickiego grania chciał dostać się do NBA, jednak nie został wybrany w drafcie. Próbował swoich sił w lidze letniej. Skończyło się na podpisaniu zawodowego kontraktu w Holandii. Przez ostatnie trzy sezony jego drużyną była ekipa Landstede Hammers Zwolle. W ich barwach w sezonie 2018/2019 został mistrzem kraju. Dodatkowo sięgnął z Młotami po dwa Superpuchary Holandii, w 2017 i 2019 roku.

Nagrodą za mistrzostwo była gra w Fiba Europe Cup. Rzucający obrońca zaprezentował się tam ze znakomitej strony. Notował średnio 16.7 punktu, zbierał 4 piłki i zaliczał 2.7 asysty na mecz. Wszystko to, na bardzo dobrej skuteczności. Dorsey-Walker wypełni z pewnością lukę po Bryntonie Lemarze. Ze słów Davida Dedka wynika, że zawodnik ma również wydatnie wspomóc zespół na pozycji rozgrywającego. Przynajmniej taki jest plan trenera lubelskiej ekipy.

Jeśli mowa o rozgrywającym, to dzisiaj klub poinformował o zakontraktowaniu kolejnego gracza zza oceanu. Za rozegranie w sezonie 2020/21 będzie odpowiedzialny 27-letni Lester Medford, absolwent silnej uczelni Baylor Bears. To zawodnik ograny w ligach europejskich, który pokazał się już w zeszłym sezonie w Basketball Champions League.

Po czterech latach na uczelni w 2016 roku podpisał zawodowy kontrakt na Węgrzech. W ciągu ostatnich czterech lat grał również m.in. w Szwajcarii, na Litwie czy w Macedonii Północnej. Ze stołeczną drużyną MZT Skopje został mistrzem bałkańskiego kraju. Ostatni sezon spędził w VEF Ryga. W barwach tej ekipy notował w Lidze Mistrzów bardzo dobre statystyki na poziomie 14.1 punktu i 6.2 asysty na mecz.

Obecnie kadra lublinian wygląda następująco: 

PG: Lester Medford, Michael Gospodarek, Bartłomiej Pelczar
SG: Mateusz Dziemba, Sherron Dorsey-Walker
SF: Martins Laksa, Armani Moore
PF: Kacper Borowski, Damian Jeszke, Tymoteusz Pszczoła
C: Roman Szymański.