Czołem Damian Jeszke!

Czołem Damian Jeszke!

Sezon przygotowawczy hula w pełni, a w lubelskiej ekipie zmiany. Szeregi Startu zasilił Damian Jeszke, który pojawił się w rotacji w miejsce Wojciecha Czerlonko. Ten ostatni reprezentował czerwono-czarnych przez dwa ostatnie sezony.

Damian Jeszke zaczął karierę w 2011 roku (szczebel centralny) w drużynie SMS PZKosz Władysławowo. Grał tam przez dwa sezony, po czym przeniósł się do Radomia. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu 2013/2014 wziął udział w zawodach FIBA Europa – to turniej organizowany dla najlepszych europejskich koszykarzy do lat 18. Damian zdobył wówczas 13 punktów i zanotował cztery zbiórki – nagrodzono go statuetką MVP spotkania. Po tym wydarzeniu podpisał kontrakt z Rosą Radom i występował tam do 2017 roku. Wówczas przeniósł się do Koszalina, by reprezentować tamtejszy AZS. Jeszcze przed końcem sezonu 2017/2018 przeniósł się do Polskiego Cukru Toruń, jednak długo nie zagrzał tam miejsca, bowiem 27 czerwca tego samego roku przeprowadził się do Sopotu.

Nad Bałtykiem spędził poprzedni sezon, występując w 29 spotkaniach. Przebywał na parkiecie średnio 16,5 minuty, zapisując w protokołach meczowych 5,2 pkt oraz 2,6 zbiórki trafiając za trzy ze skutecznością 35,8% – wykonywał średnio 2,4 próby na mecz. Damian nie należy do defensywnych tuzów (w minionych rozgrywkach drużyna traciła z nim na parkiecie średnio 119,9 pkt na 100 posiadań – portal realgm). W ofensywie jest przydatny, m.in. rozciągając grę. Jego Offrtg wynosi 123,7 pkt na 100 posiadań – trzeba tu jednak brać pod uwagę styl Trefla (zarówno w przypadku Deffrtg i Off) oraz pamiętać, iż jest to wciąż stosunkowo młody zawodnik – 6 lutego skończył 24 lata.

W ostatnim czasie do treningów z drużyną dołączył Tweety Carter. Obecnie w lubelskiej ekipie jest trzech obcokrajowców. Zgodnie z zapowiedziami właściciela czerwono-czarnych, w składzie powinien pojawić się jeszcze jeden zawodnik spoza Polski. Patrząc na obecną rotację, potrzebne jest zdecydowane wzmocnienie strefy podkoszowej.

fot: 058sport.pl