David Dedek szkoleniowcem czerwono-czarnych

David Dedek szkoleniowcem czerwono-czarnych

Nadchodzi nowe/stare. Nie czekaliśmy długo na decyzję włodarzy klubu dotyczącą stanowiska pierwszego trenera. David Dedek będzie szkoleniowcem TBV Start Lublin w sezonie 2019/2020. Słoweniec podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał przez dwa lata.

Urodzony w Lublanie trener prowadzi lubelski zespół nieprzerwanie od 2016 roku. W minionej już kampanii, czerwono-czarni zajęli 10. miejsce z bilansem 13-17 – większość spotkań wygrali na własnym parkiecie – osiem. Lublinianie stracili dziewiątą lokatę praktycznie na finiszu sezonu regularnego, kiedy to Polpharma Starogard Gdański, prowadzona przez trenera Artura Gronka zwyciężyła i odebrała im miejsce tuż pod strefą kwalifikującą się do fazy play-off. Podopieczni Davida Dedka przegrali wówczas na wyjeździe z drużyną HydroTruck Radom, z kolei Polpharma obroniła własną halę, wygrywając z Legią Warszawa.

Drużyna pod wodzą Słoweńca nie zdołała zakwalifikować się jeszcze do play-off. W sezonie 2016/2017 lublinianie zajęli 15. lokatę, z kolei rok później uplasowali się jak na razie na najlepszej, dziewiątej pozycji po sezonie regularnym. Jeśli chodzi o skład na kampanię 2019/2020 – poznaliśmy do tej pory dwa nazwiska zawodników, którzy w dalszym ciągu będą bronić czerwono-czarnych barw. Mateusz Dziemba podpisał nowy, dwuletni kontrakt, a dołączył do niego Michael Gospodarek, sygnując kontrakt na sezon 2019/2020, z opcją możliwości gry w kolejnym sezonie. Ważne kontrakty mają jeszcze Kacper Borowski oraz Wojciech Czerlonko. Z tego, co udało nam się ustalić, klub nie kontaktował się na razie z Marcinem Dutkiewiczem. Według naszych danych, wątpliwa jest także umowa Joe Thomassona.

Przed nami lato, które już teraz – dosłownie i w przenośni – jest gorące. Zespoły ruszyły do budowy nowych składów, więc z niecierpliwością czekamy na świeże informacje.