Dobry Start

Dobry Start

Ekipa AZS-u UMCS Start II Lublin dobrze rozpoczęła tegoroczne zmagania w II lidze koszykówki mężczyzn. Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego uporali się w pierwszym meczu z drużyną Sokół Ostrów Mazowiecka. W 2. kolejce lublinianie rozgrywali mecz inauguracyjny na własnym parkiecie, w którym również triumfowali. Pokonali zespół PKK 99 Pabianice 95:53

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli podopieczni gospodarze. Akademicy przeprowadzili od początku meczu serię punktową 13:4, a w połowie kwarty przewaga wynosiła już 11 oczek. Na parkiecie pojawił się Bartłomiej Pelczar, którego nie było w ostatnim spotkaniu – to właśnie za jego sprawą powstała przewaga powyżej 10 punktów. Lublinianie zresztą od początku meczu kontrolowali wydarzenia na parkiecie i na 120 sekund przed końcem, po celnych trójkach Bartłomieja Nycza i Mirosława Uniłowskiego, AZS UMCS Start II Lublin prowadził 29:9. Na tym jednak nie koniec – kolejną trójkę dołożył bowiem Adam Myśliwiec i ekipa z Pabianic musiała diametralnie zmienić coś w grze, by myśleć o korzystnym rezultacie.

Obie drużyny rozpoczęły kolejną część meczu od strat. Przez pierwsze dwie minuty punkty zdobył tylko Bartłomiej Pelczar, jednak z biegiem czasu nic nie zapowiadało poprawy niemocy strzeleckiej obu zespołów. Dopiero trafienie z dystansu Szymona Jaworskiego poprawiło wynik drugiej kwarty. Trener przyjezdnych poprosił o przerwę na żądanie przy wyniku 47:18 – ekipa z Pabianic przed siedem minut drugiej odsłony zdobyła zaledwie cztery oczka. Goście do końca pierwszej połowy poprawili wynik, jednak przewaga gospodarzy wynosiła 23 punkty. Po dwóch kwartach najlepszym strzelcem miejscowych był Adam Myśliwiec – 14 pkt, 6 zb.

Początek drugiej połowy był wyrównany – żadna z drużyn nie uzyskała wysokiego prowadzenia, jednak taki stan rzeczy był bardziej komfortowy dla podopiecznych Przemysława Łuszczewskiego, gdyż przewaga akademików w dalszym ciągu oscylowała na granicy 20 punktów. W drugiej części kwarty miejscowi przykręcili śrubę, powiększając przewagę do prawie 30 oczek. Pabianiczanie nie potrafili nawiązać walki i mecz praktycznie był rozstrzygnięty. Ostatnia kwarta była formalnością, bowiem podopieczni Przemysława Łuszczewskiego prowadzili 75:43.

Ostatnią odsłonę zaczął od dwóch skutecznych akcji Kamil Wąsowicz, a Wojciech Matysek dołożył trzy punkty w dwóch kolejnych akcjach i AZS prowadził w samej tylko czwartej ćwiartce 7:0. Goście pierwsze punkty w tej odsłonie zdobyli po trzech minutach – przewaga lublinian wynosiła wówczas już 40 oczek. Akademicy spokojnie dowieźli zwycięstwo do końca i po dwóch kolejkach mają bilans 2-0.

W następnej kolejce lublinianie pojadą do Warszawy, by zmierzyć się z tamtejszą Akademią Koszykówki Legii Warszawa. Początek spotkania 12 października o godz. 17:00.

AZS UMCS Start II Lublin – PKK 99 Pabianice 95:53 (35:14, 16:14, 24:15, 20:10)

Start: Obarek 17, Myśliwiec 16, Wąsowicz 12 (5 przech.), Wiśniewski 11 (10 zb.), Pelczar 9, Jaworski 8, Uniłowski 8, Pszczoła 6 (3 bl.), Nycz 5, Matysek 3, Dobrowolski.

Pabianice: Borowski 16, Fabiszewski 9, Sil 8, Orłowski 7, Szymański 5, Mik 4, Wardziński 2, Zawadzki 2, Grabowski, Małoń, Sauter, Szczerkowski.