Emilia Kośla w Lublinie

Emilia Kośla w Lublinie

Kadra Pszczółki nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Tym razem do zespołu Krzysztofa Szewczyka dołącza Emilia Kośla. Reprezentantka młodzieżowej kadry będzie grała na pozycji rzucającej.

Młoda Polka występowała do tej pory w pierwszej lidze, w związku z czym kontrakt z drużyną z Energa Basket Ligi Kobiet będzie debiutancką umową na najwyższym szczeblu damskiego basketu w Polsce. W zeszłym sezonie w barwach SMS-u PZKosz Łomianki Emilia wystąpiła w 12 meczach, notując średnio 10,8 pkt oraz 2 zbiórki i 1,8 asysty.  Zagrała również w sześciu meczach w ramach Mistrzostw Polski Kobiet U 22, broniąc barw klubu Szkoła Gortata Politechnika Gdańska. Notowała średnio 12,3 pkt, 2,3 zbiórki oraz 1,5 asysty. Trafiała zza łuku ze skutecznością 31,2%. Szkoleniowiec Pszczółek widzi w Emilii perspektywiczny talent – Bardzo się cieszymy z pozyskania Emilii. Na pewno szykujemy ją na pozycję ”nr 2”. To jedna z najbardziej utalentowanych polskich zawodniczek w swoim roczniku. Nie miałem jeszcze okazji z nią współpracować na kadrze U20, co było wynikiem przerwania sezonu. Jednak obserwowałem ją już wcześniej w rozgrywkach pierwszoligowych i meczach U18. Widać sporo miejsca na progres w jej grze. Wiemy nad czym będziemy pracować. Chcemy, żeby w ciągu roku stała się ważnym elementem drużyny. ‒ mówi trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, Krzysztof Szewczyk.

Emilia Kośla jest dziewiątą zawodniczką z ważnym kontraktem na sezon 2020/2021. Do zespołu dołączą na pewno jeszcze dwie Amerykanki oraz zgodnie z zapowiedziami prezesa Rafała Walczyka, jedna lub dwie koszykarki z drużyny Sławomira Depty. Wiemy, że jedna z Amerykanek wzmocni strefę podkoszową, natomiast druga najprawdopodobniej wzmocni obwód lubelskiej ekipy.

KADRA PSZCZÓŁKI POLSKI-CUKIER AZS UMCS LUBLIN NA SEZON 2020/2021:
Rozgrywająca: Ilaria Milazzo (Włochy), Zuzanna Sklepowicz
Rzucająca: Emilia Kośla, Wiktoria Duchnowska
Niska skrzydłowa: Klaudia Niedźwiedzka
Silna skrzydłowa: Olga Trzeciak, Uliana Datsko
Środkowa: Elisabeth Pavel (Rumunia), Karolina Poboży.

fot. Grafika AZS UMCS Lublin