II liga: Kolejny weekend z mieszanymi uczuciami

Za nami 3. kolejka II ligi koszykówki mężczyzn. Podobnie, jak w zeszłym tygodniu w przypadku drużyn z naszego regionu tylko pięćdziesiąt procent planu zostało zrealizowane. U!NB AZS UMCS wygrał swój drugi mecz w sezonie. Rezerwy Startu po raz trzeci zeszły z parkietu z wysoką porażką i zamykają ligową tabelę.

TBV Start II Lublin

Po dwóch srogich porażkach w 3. kolejce ponownie ligowy los pchnął rezerwy Startu do stolicy. Tym razem rywalem lublinian była Akademia Koszykówki Legii Warszawa. Podobnie jak w przypadku dwóch pierwszych ligowych starć, również i w tym TBV Start II Lublin nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki. Legia szybko odskoczyła i już po pięciu minutach prowadziła 16:2. Start i jego młodzi zawodnicy nie byli w stanie nawiązać walki ze stołeczną ekipą. Dodatkowo zostali osłabieni brakiem swojego asa Bartłomieja Pelczara, który przebywał z pierwszą drużyną w Krośnie. Legia wygrała pierwszą kwartę 28:7. Druga była wyrównana głównie za sprawą kilku dobrych akcji Mirosława Uniłowskiego i Krzysztofa Łosia. Wynik jednak dalej był mocno niekorzystny. Dodatkowo pogorszyła go trzecia kwarta, przegrana przez Start w stosunku 13:34. Na czwartą kwartę obie ekipy najchętniej by nie wyszły. Wynik rozstrzygnięty, a punktów mało. Wciąż czekamy na przełamanie i pierwszą wygraną lubelskiej młodzieży w II lidze.

Legia II Warszawa – TBV Start II Lublin 103:54 (28:7, 19:18, 34:13, 22:16)

Legia: Motel 23, Gałan 13, Karpik 12, Banasiak 12, Atanowicz 9, Sakowski 7, Sadowski 7, Majewski 7, Łysiak 6, Aderek 3, Łączyński 2, Boguś 2.

Start: Łoś 12, Uniłowski 10, Kosiuk 9, Szewczyk 8, Nieradko 6, Matysek 5, Nabożny 4, Mitrut, Piliszczuk, Kulig, Dzioba.

Kolejny mecz w ramach 4. kolejki II ligi rezerwy Startu rozegrają w Lublinie. Po raz trzeci ich rywalem będzie drużyna ze stolicy. Tym razem będzie to ekipa MUKS Hutnik Warszawa. Spotkanie odbędzie się 21 października o godzinie 13.30.

______________________________________________

U!NB AZS UMCS Lublin

W zupełnie innych nastrojach są koszykarze U!NB AZS UMCS Lublin. Po raz kolejny nie dali oni szans ekipie ZKS Stal Stalowa Wola. Wcześniej wygrali z nimi wszystkie mecze sparingowe przed sezonem. Obie ekipy w niedzielne popołudnie dzieliła różnica klasy. Dwie pierwsze kwarty nie były okazałymi wiktoriami. Wszystko rozstrzygnęło się tuż po przerwie w trzeciej odsłonie. W ciągu czterech minut koszykarze z Lublina podwyższyli prowadzenie z dziesięciu do dwudziestu punktów. Wysoko wygrana kwarta sprawiła, że było po meczu i w ostatniej ćwiartce akademicy mogli być już spokojni o końcowy rezultat.

Jeśli chodzi o zdobywanie punktów, równych nie miał sobie Mateusz Wiśniewski, autor dwudziestu jeden oczek. Moją uwagę zwrócił jednak występ dwóch innych graczy. Bardzo kompletny i skuteczny mecz (po raz kolejny) zagrał Patryk Wydra. Trzynaście punktów, dziewięć zbiórek i pięć asyst musi robić wrażenie. Drugim graczem, którego warto wyróżnić jest Bartosz Muda. Dziesięć punktów i jedenaście zbiórek, to jego dorobek w tym meczu.

Po falstarcie w pierwszym meczu AZS wrócił na zwycięski szlak wygrywając drugi mecz z rzędu. Z bilansem dwóch wygranych i porażki powoli odbudowuje swoją pozycję w ligowej tabeli. Ustępuje jedynie niepokonanym do tej pory ekipom KK Warszawa i Żubrom Białystok.

WYPOWIEDŹ POMECZOWA

Adam Myśliwiec (zawodnik U!NB AZS UMCS Lublin):Trzeba przyznać, że drużyna ze Stalowej Woli jest zawsze wymagającym przeciwnikiem. Ten mecz potwierdził nasze obawy. Pomimo wysokiego wyniku na tablicy, gdzie teoretycznie zagraliśmy łatwo i przyjemnie, to w rzeczywistości przebieg całego spotkania udowodnił, że musieliśmy się bić o każdą piłkę. Jak najbardziej cieszymy się z tego zwycięstwa.

U!NB AZS UMCS Lublin – ZKS Stal Stalowa Wola 88:61 (26:19, 18:15, 21:9, 23:18)

AZS: Wiśniewski 21, Wydra 13, Myśliwiec 12, Muda 10, Daszke 9, Jaworski 8, Sobiech 7, Prażmo 4, Waniewski 2, Stefaniuk 2, Nycz.

Stal: Gumiński 10, Szubart 10, Łabuda 9, Bejnar 9, Kindlik 6, Kaczmarski 6, Bandyga 6, Tabor 5, Buczek, Pietras, Wojtanowicz, Siembida.

W ramach 4. kolejki II ligi AZS UMCS Lublin zagra z Siarką Tarnobrzeg. Mecz wyjazdowy odbędzie się 20 października.