Jeszcze jeden transfer Pszczółki

Jeszcze jeden transfer Pszczółki

Ivana Jakubcowa została nową zawodniczką ekstraklasowej Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. To trzecia nowa zawodniczka zakontraktowana na sezon 2021/2022.

26-letnia Ivana Jakubcova wzmocni strefę podkoszową. Mierząca 198 centymetrów zawodniczka może występować na pozycjach silnej skrzydłowej oraz centerki. Ważnym elementem jej gry jest dobry rzut za trzy punkty. W zeszłym sezonie prawie 32% prób z dystansu w jej wykonaniu znajdowało drogę do kosza.

Minione dwa lata Słowaczka spędziła we włoskiej Serie A, gdzie broniła barw drużyny Gesam Gas Le Mura Lucca. Rozgrywki 2020/2021 zakończyła notując średnio 11.8 punktu oraz 8.9 zbiórki na spotkanie. Przed transferem do Italii występowała w rodzimej Extralidze. W niej z ekipą Piestanske Cajky sięgnęła po wicemistrzostwo Słowacji w 2019 roku.

Jakubcova jest także reprezentantką swojego kraju. W tym roku wspólnie z kadrą Słowacji wystąpiła w EuroBaskecie. W trzech meczach grupowych (z Białorusią, Hiszpanią i Szwecją) notowała średnio 14 oczek oraz 5.3 zbiórki. Słowaczki nie awansowały do kolejnej fazy.

Klub z Lublina wcześniej poinformował już o przedłużeniu umów z: Martiną Fassiną, Zuzanną Sklepowicz, Klaudią Niedźwiedzką i Emilią Koślą oraz pozyskaniu Aleksandry Stanacev i Aleksandry Kuczyńskiej.


Ciekawą ofertę na mecze koszykówki przedstawiają bukmacherzy. LVBET bonus na start: 3353 zł na dobry początek!

fot. AZS UMCS Lublin