Kielce zdobyte

AZS UMCS Start II Lublin odniósł kolejną wygraną w sezonie. Tym razem podopieczni Przemysława Łuszczewskiego rozprawili się na wyjeździe z ekipą AZS UJK Kielce, triumfując 88:71. Doskonały mecz rozegrał Karol Obarek, który zdobył 31 punktów. To zwycięstwo pomoże lublinianom utrzymać się w ścisłej czołówce tabeli grupy B.

Koszykarze z Lublina przystępowali do tego meczu po porażce z Dzikami Warszawa. Zawodnicy ze stolicy nieco popsuli bilans podopiecznych Przemysława Łuszczewskiego, który przed meczem z Dzikami wyglądał imponująco – 8-1. Po zanotowaniu drugiej porażki lublinianie chcieli wygrać kolejne spotkanie. Z kolei ekipa z Kielc podejmowała Start II po wysokim zwycięstwie z outsiderem rozgrywek – drużyną ZKS Stal Stalowa Wola (zawodnicy ze Stalowej Woli nie wygrali jeszcze żadnego meczu w bieżącej kampanii).

Kielczanie z pewnością liczyli na swoich liderów i faktycznie pierwsze punkty zdobyli właśnie oni, czyli Jakub Lewandowski i Michał Szwedo, jednak goście cały czas trzymali się blisko i za sprawą swego lidera Karola Obarka, nie dali odskoczyć rywalom. Na nieco ponad cztery minuty lublinianie prowadzili 15:12 a Obarek miał już siedem punktów. Pozostała część kwarty była wyrównana, jednak m.in. dzięki dobremu impulsowi z ławki Szymona Jaworskiego, przyjezdni wypracowali przewagę pięciu oczek po premierowej odsłonie. Początek drugiej kwarty należał do ekipy z Lublina, która za sprawą serii punktowej 5:0 wyszła na dziesięciopunktowe prowadzenie – po kolejnej skutecznej akcji Krzysztofa Wąsowicza, szkoleniowiec zespołu z Kielc wziął czas. Start prowadził wówczas 30:18. Mimo celnej trójki Lewandowskiego po przerwie na żądanie, goście powoli powiększali przewagę, która ostatecznie po 20 minutach wyniosła 13 oczek. 19 z 51 punktów Startu zdobył Karol Obarek, który już w pierwszej połowie prawie wyrównał swoją średnią z obecnego sezonu.

Obarek nie zwalniał tempa i od początku drugiej połowy punktował rywali. Zdobył 6 z 8 oczek swojego zespołu na przestrzeni prawie sześciu minut trzeciej kwarty. Lublinianie w dalszym ciągu trzymali przeciwników na bezpieczny, kilkunastopunktowy dystans. W trakcie ostatniej minuty trzeciej ćwiartki Szymon Jaworski dorzucił z ławki cztery oczka i przewaga po 30 minutach była identyczna jak po pierwszej połowie. Czwarta kwarta, jak się okazało, była formalnością. Po trafieniu za trzy Bartłomieja Nycza przewaga wzrosła do 20 oczek. Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego spokojnie dokozłowali przewagę do końca meczu, wygrywając po raz dziewiąty w bieżącej kampanii.

W następnej kolejce lublinianie zmierzą się na wyjeździe z drużyną HydroTruck Sky Tattoo II Radom. Początek spotkania 14 grudnia o godzinie 18:00.

AZS UJK Kielce – U!NB AZS UMCS Start II Lublin 71:88 (18:23, 20:28, 19:19, 14:18)

AZS Kielce: Szwedo 21, Lewandowski 15, Marcinkowski 7, Osiakowski 7, Pawlak 5, Bloda 4, Druszcz 3, Kapuściński 3, Szewczyk 3, Wierzgała 3, Fugiński, Jagiełło.

Start II: Obarek 31, Wąsowicz 16 (11 zb.), Myśliwiec 14, Jaworski 12 (3×3), Nycz 10, Uniłowski 3, Waniewski 2, Dobrowolski, Matysek.