Kolejna porażka Pszczółki

Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin uległy ekipie CCC Polkowice w zaległym meczu 1. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka przegrały 74:90 i z bilansem 0-2 zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Lublinianki mierzyły się jednak z drużynami, które prawdopodobnie będą walczyły w tym sezonie o medale.

Przez koronawirusa i związane z nim obostrzenia widowiska sportowe wyglądają zupełnie inaczej, niż powinny. Kibice praktycznie nie mogą brać udziału w meczach i przynajmniej dla niektórych drużyn, jest to strata szóstego zawodnika, a atut własnej hali przestaje mieć większe znaczenie.

Podopieczne trenera Szewczyka mają na początku sezonu trudny terminarz. Rozpoczęły rywalizację meczem u siebie z aktualnym mistrzem Polski, a potem pojechały do Polkowic. Oba mecze zakończyły się porażkami, jednak lublinianki nie były faworytkami w żadnym z dwóch wymienionych wyżej spotkań. W kolejnym starciu Pszczółki zmierzą się z DGT AZS Politechniką Gdańską – to może być duża szansa na pierwsze zwycięstwo. Jeśli akademiczki chcą w tym sezonie osiągnąć coś więcej niż pierwsza ósemka, takie mecze po prostu muszą wygrywać.

Wracając do meczu z CCC, pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 51:29, chociaż po 10 minutach było już 21:9 dla gospodyń. Pszczółki po raz kolejny miały problem w strefie podkoszowej. Duet Dragana StankovićKeisha Hampton zaaplikował akademiczkom 45 punktów, a więc połowę z całego dorobku drużyny. Pszczółki zagrały niezły mecz, prezentując skuteczność na poziomie 47%, lecz notowały wiele strat, a rywal był po prostu lepszy.

W kolejnym spotkaniu lublinianki zmierzą się na własnym parkiecie z DGT AZS Politechniką Gdańską. Początek meczu 25 października o godzinie 18:00.

CCC Polkowice ‒ Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 90-74 (25-13, 26-16, 21-24, 18-21)

CCC: Hampton 27 (4 przech.), Stanković 18 (3 przech.), Ellenberg-Wiley 16, Gertchen 11 (3, przech., 3×3), Drop 7, Gajda 7 (10 as., 3 przech.), Glomazic 4, Siemienias, Telenga.

Pszczółka: Bertsch 15, O’Neill 12, Niedźwiedzka 11 (3×3), Poboży 10, Pavel 9, Milazzo 6, Sklepowicz 6, Fassina 5 (5 przech.).