Kolejna wygrana drugoligowców

Pierwszą wygraną w nowym roku zanotowali koszykarze U!NB AZS UMCS Start II Lublin. Po dobrej pierwszej i trzeciej kwarcie, w której odskoczyli od rywala wygrali z PKK 99 Pabianice 87:69.

Od samego początku akademicy pokazali po co, przyjechali do Pabianic. Szybkie prowadzenie 11:0 już po niespełna 3 minutach gry zdeprymowało gospodarzy. Przez kolejne minuty wciąż nie mogli sobie poradzić ze skuteczną ofensywą U!NB AZS UMCS Startu II Lublin. W połowie kwarty przyjezdni prowadzili 19:4. Druga połowa pierwszej kwarty to już zdecydowanie lepsza gra PKK 99 Pabianice. Gospodarze zaczęli punktować i zniwelowali straty po 10 minutach do 8 oczek. W drugiej kwarcie gra toczyła się punkt za punkt i do przerwy trzecia od końca ekipa II ligi przegrywała 35:44.

Wydawało się, że gospodarze mogą mieć chrapkę, aby po wznowieniu gry po przerwie zacząć odrabiać straty. Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego weszli w drugą odsłonę podobnie jak w początek spotkania. Z każdym kolejnym posiadaniem powiększali przewagę i po 30 minutach prowadzili 68:51. W ostatniej kwarcie skutecznie bronili wypracowanej przewagi i wygrali 87:69. B

Była to już 11 wygrana w obecnym sezonie, przy tylko 3 porażkach. PKK może pochwalić się odwrotnym bilansem 3 wygranych w 14 meczach. U!NB zajmuje obecnie 3 pozycję w tabeli, PKK również, tylko od końca.

Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Szymon Jaworski autor 17 punktów. O double double otarł się Mateusz Wiśniewski, który do 15 punktów dodał 9 zbiórek.

Kolejne drugoligowe emocje już 11 stycznia o godzinie 18.00. W hali Globus akademicy podejmą Akademię Koszykówki Legii Warszawa.

PKK 99 Pabianice – U!NB AZS UMCS Start II Lublin 69:87 (17:25, 18:19, 16:24, 18:19)

PKK:  Wasilewski 11, Mik 10, Szymański 10, Orłowski 7, Sil 6, Szczerkowski 6, Borowski 6, Wardziński 4, Sauter 3, Kowalewski 3, Fabiszewski 3, Małoń.

U!NB: Jaworski 17, Wiśniewski 15, Nycz 13, Myśliwiec 11, Wąsowicz 11, Obarek 9, Waniewski 8, Uniłowski 3, Pszczoła, Dobrowolski.