Kolejne zwycięstwo na Globusie

Lubelscy koszykarze zanotowali czwarte zwycięstwo w sezonie 2020/2021. Podopieczni Davida Dedka ograli na własnym parkiecie Polpharmę Starogard Gdański 82:78. Najlepszym strzelcem Startu w tym spotkaniu był Sherron Dorsey-Walker.

Przed pierwszym gwizdkiem prezydent Krzysztof Żuk oraz wiceprezes PZKosz Marek Lembrych uhonorowali zawodników Startu Lublin za poprzedni sezon, w którym czerwono-czarni zostali wicemistrzami kraju. Z kolei Kacper Borowski oprócz medalu otrzymał również wyróżnienie za tytuł MVP poprzedniej kolejki.

Gospodarze od początku punktowali Polpharmę, doprowadzając do rezultatu 18:6, a Kacper Borowski chyba ma zamiar w każdej kolejce być w zestawieniu TOP 10.

Goście nie złożyli broni i po dwóch trójkach Stevena Haneya, wrócili do gry, jednak miejscowi nie oddali kontroli nad meczem i w drugiej kwarcie również zdecydowanie prowadzili. W połowie drugiej odsłony można było odnieść wrażenie, że Start zatrzymał się w ataku. Podopieczni Davida Dedka nie grali swojej koszykówki i w efekcie pięć minut przed końcem pierwszej połowy reprezentanci Koziego Grodu mieli zaledwie cztery oczka przewagi. W końcowej fazie drugiej kwarty Start wrócił do pierwotnej skuteczności i stworzył bezpieczną różnicę punktową.

Po przerwie Polpharma ruszyła do odrabiania strat. Goście zaczęli od serii punktowej 15:6, zmniejszając przewagę gospodarzy do sześciu oczek. Miejscowi nie mieli zamiaru oddawać tego meczu i obronili przewagę w trzeciej ćwiartce dzięki udanej końcówce. Przyjezdni w dalszym ciągu naciskali, a gospodarze nie potrafili odjechać na więcej niż sześć, siedem punktów. Mimo emocjonującej końcówki, w której Start prawie wypuścił prowadzenie, czerwono-czarni dowieźli zwycięstwo do końca.

Pszczółka Start Lublin – Polpharma Starogard Gdański 82:78 (23:16, 26:18, 18:23, 15:21)

Pszczółka: Dorsey-Walker 21 (4 przech.), Laksa 16, Medford Jr 12, Dziemba 9, Szymański 9, Moore 7, Borowski 4, Jeszke 2, Łączyński 2, Pelczar.

Polpharma: Allen 24 (4×3), Haney 12, Kowalczyk 11, Washington 11, Surmacz 9, Olisemeka 7, Chorab 2, Itrich 2.