Kolejny transfer

Kolejny transfer

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin kompletuje kadrę. Kolejną zawodniczką, która dołączyła do lubelskiej ekipy jest Elisabeth Pavel. Rumuńska koszykarka będzie występowała na pozycji środkowej. To drugi zagraniczny transfer w drużynie Krzysztofa Szewczyka.

Nowa podopieczna lubelskiego szkoleniowca ma za sobą występy w wielu europejskich ligach. Pavel grała również w rozgrywkach Eurocup, gdzie w sezonie 2016/2017 notowała średnio 8,1 pkt, 4,8 zbiórki w trakcie 20 minut. W poprzednich rozgrywkach występowała we Włoszech, w drużynie Limonta Sport Costa Masnaga – spędzała na parkiecie średnio 24 minuty, zapisując w protokole 9,6 pkt, 6,1 zbiórki oraz 1,3 asysty. Jej zespół został sklasyfikowany o pozycję wyżej (11) niż była drużyna nowej generał Pszczółek, Ilarii MilazzoIren Fixi Torino zajęło ostatecznie 12 miejsce. Zawodniczki zdążyły się już pewnie poznać i kto wie, czy nie będzie to dodatkowy atut.

Krzysztof Szewczyk, za pośrednictwem klubowych mediów, scharakteryzował krótko nową zawodniczkę – Szukaliśmy zawodniczki podkoszowej, która dobrze czuje się w grze tyłem do kosza. Taką udało nam się znaleźć w osobie Elisabeth Pavel. To bardzo doświadczona centerka, która podczas swojej kariery zwiedziła wiele krajów. Na pewno to doświadczenie bardzo przyda się w naszym zespole. Ostatnio występowała we Włoszech, gdzie rozegrała bardzo przyzwoity sezon. Liczymy, że swoją postawą da nam również wiele w obronie. Oczywiście szykujemy Elisabeth na pozycję “nr 5”, gdzie mamy oprócz niej Karolinę Poboży. Jednak szukamy jeszcze jednego gracza podkoszowego, który wspomoże wspomniany duet. Prawdopodobnie będzie to zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych, bardziej na pozycję “nr 4”. Między tymi trzema zawodniczka będzie dzielił się czas gry.

KADRA PSZCZÓŁKI POLSKI-CUKIER AZS UMCS LUBLIN NA SEZON 2020/2021:
Rozgrywająca: Ilaria Milazzo (Włochy), Zuzanna Sklepowicz
Rzucająca: Wiktoria Duchnowska
Niska skrzydłowa: Klaudia Niedźwiedzka
Silna skrzydłowa: Olga Trzeciak, Uliana Datsko
Środkowa: Elisabeth Pavel (Rumunia), Karolina Poboży.

fot. Grafika AZS UMCS Lublin

0 0 vote
Article Rating