Krajobraz po IX Memoriale im. Zdzisława Niedzieli

Start Lublin ma za sobą pierwsze poważne granie kontrolne na własnym terenie. Podopieczni Davida Dedka, w ramach IX edycji Memoriału im. Zdzisława Niedzieli, gościli we własnej hali drużyny z Gliwic, Radomia i Dąbrowy Górniczej. Czerwono-czarni w pierwszym meczu pokonali ekipę MKS-u Dąbrowa Górnicza, triumfując 100:91, jednak w drugim starciu musieli uznać wyższość GTK Gliwice – 82:100.

Lublinianie zaczęli rozgrywać mecze kontrole 31 sierpnia. Wówczas w zamkniętym sparingu zmierzyli się z I-ligowym Sokołem Łańcut. Trzy dni później przyszła kolej na następnego rywala, którym było Miasto Szkła Krosno. Ten klub spadł w poprzednim sezonie z EBL i w zbliżającej się kampanii będzie walczył o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Po dwóch zamkniętych sparingach przyszedł czas, by pokazać się szerszemu gronu. Lublinianie w dniach 6-8 września wzięli udział w pierwszym memoriale Karola Gutkowskiego, który odbył się w Radomiu. Wyniki prezentowały się następująco:

Legia WarszawaStart Lublin 77:73

Polpharma Starogard Gdański Start Lublin 72:86

HydroTruck RadomStart Lublin 79:82

Po zajęciu trzeciego miejsca czerwono-czarni mieli kilka dni na wnioski, bowiem 13 września rozpoczął się IX Memoriał im. Zdzisława Niedzieli w Lublinie. Podopieczni Davida Dedka rozegrali dwa spotkania, pokonując MKS Dąbrowę Górniczą i przegrywając z GTK Gliwice.

Start Lublin – MKS Dąbrowa Górnicza 100:91

Start: Laksa 22, Taylor 17, Lemar 14, Carter 12, Dziemba 9, Jeszke 9, Borowski 5, Pelczar 5, Szymański 3, Gospodarek 2, Jarecki 2.

Start Lublin – GTK Gliwice 82:100

Start: Borowski 16, Jarecki 15, Lemar 15, Laksa 9, Taylor 8, Jeszke 7, Carter 4, Pelczar 2, Szymański 2.

Zarówno w turnieju w Radomiu, jak i w Lublinie pod skrzydłami Davida Dedka zagrał nowy zawodnik. Jimmie Taylor grał na zasadzie try-outu, a ostateczna decyzja w sprawie podpisania kontraktu zapadnie po turnieju w Starogardzie Gdańskim. Taylor występuje na pozycji środkowego. W latach 2013-2017 studiował na Uniwersytecie Alabama, grając w zespole Alabama Crimson Tide. Po opuszczeniu uczelni próbował swoich sił na zapleczu NBA (G-League), gdzie w zespole Sioux Falls Skyforce notował średnio 7 pkt, 5,5 zbiórki oraz 1,9 bloku. Następnie przeniósł się do Europy i w poprzednim sezonie zagrał w 16 meczach dla Panioniosu BC Ateny – zapisywał w protokole 7 pkt, 5,3 zbiórki oraz 1,3 bloku.

Ostatni mecz w Grecji rozegrał 2 lutego, po czym 15 marca podpisał kontrakt ze Spójnią Stargard. W Energa Basket Lidze rozegrał 8 spotkań. Wychodził zawsze w pierwszej piątce i przebywał na parkiecie średnio 22:46 minut. Co ciekawe, dokładnie tyle samo spotkań rozegrał w tym samym sezonie w barwach Spójni inny zawodnik Startu – Tweety Carter. Taylor notował 10,8 pkt, 8,4 zbiórki oraz 1,4 bloku i włodarze Startu zdecydowali się dać mu szansę w przedsezonowych turniejach.

Czerwono-czarni najbliższe mecze kontrolne rozegrają w dniach 20-21 września. W turnieju oprócz lubelskiej drużyny i gospodarza – Polpharmy Starogard Gdański, wystąpią koszykarze ze PGE Spójni Stargard i Kinga Szczecin.

fot. Piotr Piątek/Elbrus Studio

0 0 votes
Article Rating