Krótka przygoda rezerw Startu w fazie play-off

Rezerwy TBV Start Lublin nie zrewanżowały się zespołowi KKS Tur Basket Bielsk Podlaski za porażkę poniesioną w ubiegłą sobotę. Koszykarze z Koziego Grodu ulegli rywalom 66:76, kończąc rozgrywki II ligi koszykówki mężczyzn na I rundzie fazy play-off.

W pierwszych minutach premierowej odsłony spotkania obie drużyny grały kosz za kosz. Skuteczne akcje podkoszowe oraz trójka Bartłomieja Pelczara pozwoliły lublinianom objąć prowadzenie po ponad połowie tej odsłony 13:9. Chwilę potem do głosu doszli zawodnicy KKS-u. Punkty spod obręczy Rafała Stefanika i Łukasza Kuczyńskiego dały czteropunktową przewagę na korzyść przyjezdnych. W końcówce TBV Start II Lublin ponownie objął prowadzenie po punktach spod kosza zdobytych przez Pelczara. Po 10 minutach koszykarze z Koziego Grodu prowadzili 21:19.

Lublinianie w drugiej części rozpoczęli mecz od powiększenia dystansu – wykorzystane osobiste przez Jana Grzegorczyka oraz punkty zdobyte po lay-upie i osobistych Jana Piliszczuka dały po czterech minutach tej ćwiartki sześciopunktowe prowadzenie zawodnikom w czerwono-czarnych strojach. W następnym fragmencie starcia zawodnicy z Bielska Podlaskiego byli skuteczniejsi w ataku, notując serię 12:2 w ciągu kolejnych 240 sekund. W końcówce nawiązała się równorzędna walka obu drużyn, a wynik pierwszej połowy ustalił trafieniem z dystansu Sylwester Kus. Do przerwy koszykarze Tura wygrywali 45:37.

Po przerwie ekipa z Bielska Podlaskiego zwiększyła dystans do lubelskiego teamu, dzięki punktom spod obręczy Kusa i trójce Pawła Lewandowskiego, zmuszając szkoleniowca lublinian do wzięcia czasu przy stanie 52:41 po 120 sekundach gry. Zaraz po niej celnymi akcjami z dystansu popisali się Karol Szewczyk i Bartłomiej Pelczar  (rozgrywający dodatkowo dorzucił kolejne pięć oczek, zmniejszając straty do czterech oczek). Ostatnie parę minut trzeciej ćwiartki to znakomita gra w defensywie obu zespołów, dająca po trzydziestu minutach czteropunktową przewagę na korzyść przyjezdnych.

Ostatnia kwarta to wyrównana rywalizacja między obiema drużynami – skuteczną grę w ataku lubelskiego zespołu trzymał duet Piliszczuk/Pelczar, zaś po drugiej stronie grę gości w ofensywie trzymał Kuczyński, dorzucając kolejne punkty spod tablicy, utrzymujące przewagę czterech punktów w połowie ostatniej części. Decydujące okazały się ostatnie minuty, w których trzykrotnie skutecznymi lay-upami popisał się Stefanik.

W ostatecznym rozrachunku TBV Start II Lublin zakończył spotkanie przegraną z KKS-em Tur Basket Bielsk Podlaski 66:76, kończąc rozgrywki II ligi koszykówki mężczyzn na pierwszej rundzie fazy play-off.

TBV Start II Lublin – KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 66:76 (21:19, 16:26, 17:13, 12:18)

Start II: Pelczar 35, Piliszczuk 16, Szewczyk 8, Pszczoła 2, Grzegorczyk 2, Matysek 2, Uniłowski 1, Mitrut, Nieradko.

KKS: Pisarczyk 16, Kus 12, Stefanik 12, Kuczyński 11, Lewandowski 8, Weres 8, Milewski 5, Monach 4, Bębeniec, Marczuk.