Łomot w Łodzi…

20 stycznia w Łodzi przegrała drużyna AZS UMCS Lublin, jednak po zaciętym meczu (74:79). Dużo gorszy rezultat w mieście Tuwima uzyskali zawodnicy rezerw TBV Startu Lublin, kontynuując zarazem serię wysokich porażek. Czerwono-czarni nawet na moment nie potrafili nawiązać walki z ŁKS AZS UŁ SG Łódź i ulegli rywalowi 57:107.

Już od pierwszych akcji widać było różnicę klas. Koszykarze z Koziego Grodu po raz pierwszy do kosza trafili dopiero przy stanie 0:11. Była to celna trójka Krzysztofa Łosia, który był zdecydowanie najlepszym graczem w szeregach TBV Startu II Lublin. Zawodnicy ŁKS AZS UŁ SG Łódź nic sobie nie robili z niemocy rywala i co chwilę powiększali przewagę. W połowie premierowej odsłony prowadzili już 21:6, a całą pierwszą ćwiartkę wygrali 36:13.

W drugiej i każdej kolejnej kwarcie gracze z Lublina nie byli w stanie nawiązać walki i zwyciężyć choćby w jednej odsłonie. Drugą przegrali 11:25. Najbliżej byli w trzeciej ćwiartce (17:22). Łodzianie chyba celowali w rekord, bo nie odpuszczali nawet na moment. Ostatnią kwartę wygrali 24:16.

ŁKS był zespołem lepszym w każdym elemencie koszykarskiego abecadła. Gospodarze rzucali z gry na poziomie 58% (przy 31% Startu). W dodatku całkowicie zdominowali tablice. Wygrali zbiórki w stosunku 52:26. Dużo lepiej dzielili się piłką. Mieli 26 ostatecznych podań, przy tylko ośmiu Startu. Przy takich dysproporcjach czerwono-czarni nie mogli nawet pomarzyć o korzystnym wyniku. Obie drużyny to dwa bieguny ligowej tabeli. ŁKS walczy o awans, a lublinianie o utrzymanie na II-ligowym pokładzie.

Trener ŁKS-u dał pograć wszystkim swoim zawodnikom. Punkty rozłożyły się równomiernie między cały zespół. Najwięcej rzucił rezerwowy gospodarzy Piotr Rajch – 14. Dwucyfrową zdobycz na swoim koncie miało jednak aż siedmiu koszykarzy łódzkiego teamu. Po stronie Startu 22 oczka zanotował Krzysztof Łoś.

Czerwono-czarni szansę na przełamanie będą mieli 6 lutego o godzinie 19:00, kiedy to w zaległym meczu podejmą Legię II Warszawa.

ŁKS AZS UŁ SG Łódź – Start II Lublin 107:57 (36:13, 25:11, 22:17, 24:16)

ŁKS: Rajch 14, Sil 13, Dominiak 12, Bartoszewicz 11, Świt 11, Dróżdż 11, Kochaniak 10, Kuczmera 8, Skrzypiński 7, Zakrzewski 7, Wal 2, Kujawa 1.

Start II: Łoś 22, Kazmirowski 9, Uniłowski 8, Matysek 6, Kosior 3, Wachowicz 3, Breś 2, Samborski 2, Mitrut 2, Szyszkowski.