Lublinianki ograły CTL Zagłębie Sosnowiec

Pszczółki były faworytkami tego starcia i już w pierwszej kwarcie udowodniły swoją wyższość. Ilaria Milazzo, wchodząc z ławki, zdobyła 14 punktów. Kolejny dobry mecz rozegrała Martina Fassina, a cenne minuty na parkiecie zebrała Emilia Kośla. Pszczółki triumfowały 86:68, dopisując drugą wygraną do tegorocznego protokołu. Akademiczki legitymują się bilansem 2-3.

Elisabeth Pavel, która w ostatnim spotkaniu miała problem ze zbiórkami, postanowiła zatrzeć tamto wrażenie i zaczęła od zebranej piłki w obronie. Od początku widoczna była Morgan Bertsch i po 150 sekundach Pszczółki prowadziły 8:2. O przerwę poprosił trener ekipy z CTL Zagłębia Sosnowiec, Adam Kubaszczyk. Akademiczki kontrolowały grę, jednak szybko wpędziły się w kłopoty z faulami – poradziły sobie i po 10. minutach prowadziły różnicą 21 oczek. Elisabeth Pavel skończyła pierwszą ćwiartkę z czterema zbiórkami. Rumunka na przestrzeni meczu dopisała jeszcze 2 zebrane piłki do protokołu i zakończyła mecz z linijką: 3 pkt, 6 zbiórek, asysta, przechwyt.

Z drugiej strony zawodniczki z Sosnowca rzucały na fatalnej skuteczności. Po pierwszej połowie miały 25%. Jasnym punktem była Jessica January. Jedna z liderek przyjezdnych rzuciła 9 z 28 wszystkich punktów całej ekipy w pierwszej połowie oraz zebrała sześć piłek. Ostatecznie rzuciła 21 punktów i miała 8 zbiórek.

Od początku drugiej połowy przyjezdne rzuciły się do odrabiania strat, jednak przewaga wypracowana przez biało-zielone była za duża. Pszczółki w tym meczu mogły przegrać tylko same ze sobą i to głównie przez kłopoty z faulami i straty, które ciągnęły się praktycznie całe spotkanie. Ostatecznie akademiczki wyszły obronną ręką i zanotowały konieczne na tym etapie sezonu zwycięstwo.

Kolejne spotkanie Pszczółki rozegrają 4 listopada. Zmierzą się wówczas na wyjeździe z ekipą PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – CTL Zagłębie Sosnowiec 86:68 (34:13, 19:15. 24:22, 9:18)

Pszczółka: Fassina 15, Milazzo 14 (3 przech.), O’Neill 14 (4 przech.), Bertsch 13 (3 bl.), Kośla 10, Poboży 8, Niedźwiedzka 5, Pavel 3, Sklepowicz 2, Trzeciak 2.

Zagłębie: January 21, Wallace 12, Stasiuk 11 (3×3, 3 przech.), Czyżewska 8, Jasnowska 5, Wojtala 5, Jasiulewicz 2, Rutkowska 2, Vucković 2, Zuziak.