Michael Gospodarek poprowadził rezerwy Startu do wygranej

Michael Gospodarek poprowadził rezerwy Startu do wygranej

Dzień po meczu z AZS-em Koszalin w Energa Basket Lidze i jedenastu zdobytych punktach prawdziwy popis dał w II lidze Michael Gospodarek. Bez jego znakomitej postawy nie byłoby czwartej wygranej w sezonie przeciwko Sokołowi Ostrów Mazowiecka. Świetne zawody zagrali również młodzieżowcy – Bartłomiej Pelczar i Jan Piliszczuk.

Mimo tego, że pierwszy zespół rozgrywał wczoraj mecz w ramach Energa Basket Ligi, to w szeregach ekipy Michała Sikory zobaczyliśmy kilku graczy z PLK. Byli to: Paweł Kowalski, Bartłomiej Pelczar, debiutujący wczoraj na najwyższym szczeblu rozgrywek Jan Piliszczuk oraz przede wszystkim Michael Gospodarek – bohater tego starcia.

Pierwsza kwarta była najbardziej wyrównaną odsłoną, notabene zakończoną remisem 19:19. Obie ekipy nie potrafiły odskoczyć na więcej niż dwa-trzy punkty. W drugiej kwarcie Start wypracował sobie po dwóch minutach cztery punkty przewagi. Sokół Ostrów Mazowiecka błyskawicznie odrobił straty. Mało tego, w drugiej części tej odsłony to on przejął władzę nad wydarzeniami na parkiecie i na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy odskoczył na kilka punktów. Przewagę utrzymał do końcowej syreny i po dwudziestu minutach prowadził 40:32.

Po wznowieniu gry pierwsze pięć minut nie zapowiadało odrabiania strat. Przyjezdni wypracowali w pewnym momencie nawet jedenaście punktów przewagi. Wtedy sześć oczek zdobył Gospodarek, trójkę trafił Kowalski i było tylko 48:52. Do odrabiania strat dołączyli Piliszczuk oraz Pelczar i na minutę przed końcem kwarty był remis 56:56. Ostatnie siedemdziesiąt sekund wygrali jednak goście, którzy prowadzili 60:58.

W czwartej kwarcie prowadzenie gościom udało się utrzymać tylko przez dwie minuty. Kolejne fragmenty tej konfrontacji to walka punkt za punkt na granicy remisu. Większą przewagę lublinianom dał celny lay-up i skuteczny rzut za trzy Pelczara na cztery minuty przed końcem. Było wtedy 76:71. Gospodarze nie dali sobie wyrwać wygranej. Dorzucili jeszcze pięć punktów i wygrali 81:72.

Znakomity mecz rozegrał Gospodarek, który grał trzydzieści dziewięć minut. W tym czasie zdobył dwadzieścia dziewięć punktów, miał trzynaście zbiórek i cztery asysty. Dwadzieścia punktów dorzucił Pelczar. Kowalski i Piliszczuk mieli odpowiednio piętnaście i czternaście oczek.

Była to czwarta wygrana w dziewiątym meczu w tym sezonie. Kolejne starcie rezerw 24 listopada w Warszawie. Rywalem będą miejscowe Dziki.

TBV Start II Lublin – Sokół Ostrów Mazowiecka 81:72 (19:19, 13:21, 26:20, 23:12)

Start: Gospodarek 29, Pelczar 20, Kowalski 15, Piliszczuk 14, Kosiuk 2, Nabożny 1, Matysek, Mitrut, Łoś.

Sokół: Shapovalov 19, Barszcz 17, Jaworski 9, Słoniewski 8, Sienkiewicz 7, Jurkiewicz 5, Niewiński 4, Ryfa 3, Solanikow, Mendak, Fronc.