Młodość na pokładzie

Młodość na pokładzie

Drugą zawodniczką, która w sezonie 2020/2021 będzie występowała w barwach Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, jest Klaudia Niedźwiedzka. Młodzieżowa reprezentantka Polski ma za sobą grę w najmocniejszych polskich drużynach.

Klaudia Niedźwiedzka rozpoczęła karierę klubową w 2011 roku, występując w ekipie WKK Wrocław. Na przestrzeni kolejnych sezonów grała odpowiednio w Artego Bydgoszcz (do 2017 roku) oraz w Wiśle CanPack Kraków. Poprzednie rozgrywki zaczęła w drużynie DGT Politechnika Gdańska, a 14 lutego 2020 roku przeniosła się do Polkowic, gdzie zakończyła sezon 2019/2020. 21-letnia koszykarka jest również etatową reprezentantką młodzieżowej kadry. Przygodę w biało-czerwonym trykocie rozpoczęła od występów w reprezentacji U-16.

Klaudia może występować na “trójce” i czwórce”, jednak szkoleniowiec lubelskiej ekipy zapowiada dla młodej Polki pozycję niskiej skrzydłowej – Klaudia łączy grę na pozycjach “3” i “4”. Na pewno będziemy chcieli to wykorzystać. Choć nie ukrywam, że docelowo planujemy, aby występowała jako “3”. Cieszymy się oczywiście z pozyskania Klaudii. Miałem już wcześniej okazję z nią współpracować przez półtora roku w Wiśle Kraków. Dużo ostatnio rozmawialiśmy o tym, jak ma wyglądać nasza kolejna współpraca. Doszliśmy do wniosku, że jej przeprowadzka do Lublina może być korzystna dla obu stron. Chcemy dawać jej szanse, aby łapała swoje minuty na parkiecie. ‒ komentuje dla klubowych mediów trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, Krzysztof Szewczyk.

W poprzednim sezonie Klaudia wystąpiła łączenie w 19 spotkaniach, notując średnio 4,6 pkt oraz zbierając 2,08 piłki. Warto wspomnieć, iż 21-latka potrafi przymierzyć z dystansu. Taka umiejętność może okazać się bardzo istotna, zwłaszcza przy rozciąganiu gry na silnym skrzydle.

fot. Grafika AZS UMCS Lublin