NBA draft 2023: kiedy i o której godzinie?

NBA draft 2023: kiedy i o której godzinie?
Icon Sport

Przed nami jeden z najważniejszych dni w roku w najlepszej koszykarskiej lidze świata. Dla większości zespołów to właśnie draft jest kulminacyjnym punktem sezonu, ponieważ mogą oni dzięki niemu zaplanować swoją przyszłość na nadchodzące lata w lidze. Skoro to takie ważne to pozostaje pytanie, kiedy jest draft NBA 2023? Otóż wydarzenie to będzie miało miejsce w nocy z 22 na 23 czerwca (czwartek/piątek). W artykule przedstawimy Wam najważniejsze informacje na temat nadchodzącego draftu.

Kiedy draft NBA 2023? O której godzinie?

Wszyscy dyrektorzy generalni swoich organizacji z niecierpliwością wyczekują czwartkowego wieczora, ponieważ to wtedy razem ze skautami i innymi współpracownikami będą wybierać zawodników, którzy mogą odmienić losy ich organizacji najlepsze. Draft jest wydarzeniem, które co roku przyciąga wielu fanów, którzy z niecierpliwością czekają na to aby zobaczyć jakich nowych zawodników będą mogli podziwiać w barwach swoich ulubionych zespołów. Poniżej znajdziecie informacje na temat tego kiedy dokładnie odbędzie się NBA draft 2023:

 • NBA draft 2023 kiedy? Wydarzenie odbędzie się w nocy polskiego czasu z czwartku na piątek – 22/23 czerwca 2023 roku.
 • O której NBA draft 2023? Wydarzenie rozpocznie się w nocy z czwartku na piątek o godzinie 02:00 czasu polskiego.

Gdzie oglądać NBA draft 2023? Transmisja i stream online

Oczywiście jak przystało na wydarzenie tak wysokiej rangi będzie możliwość obejrzenia go na wielu platformach. W Polsce NBA draft 2023 transmisja będzie dostępna na sportowych antenach Canal+, który posiada prawa do wydarzeń związanych z ligą NBA. Prawdopodobnie transmisję z draftu znajdziemy na antenie Canal+Sport. Przypominamy, że Draft odbędzie się o godzinie 02:00 polskiego czasu w nocy z czwartku na piątek 22 czerwca. Jeśli nie posiadacie dostępu do tego kanału to nic straconego. Transmisja będzie również dostępna na platformie League Pass, która jest do wykupienia na NBA TV.

Nadchodzi historyczny draft

Drafty NBA mają to do siebie, że zawodnicy są ustawiani na poszczególnych miejscach w wyborach na długo przed jego rozpoczęciem. Dlatego też bardzo długo kandydatem do numer 1 był Scoot Henderson. Amerykański rozgrywający robił olbrzymie wrażenie grając w Stanach Zjednoczonych, więc bliżej obserwatorów ligi. Sytuacje jednak diametralnie się zmieniła kiedy w USA zdali sobie sprawę o istnieniu kogoś takiego jak Victor Wembanyama. Francuz jest aktualnie murowanym kandydatem do pójścia z pierwszym wyborem i w przyszłości zostanie jednym z najlepszych graczy w historii ligi. Na naszej stronie znajdziecie artykuł kim jest Victor Wembanyama i jaki może mieć wpływ na przyszłość NBA. Scoot Henderson tymczasem coraz częściej jest przymierzany do wyboru z numerem trzecim, ponieważ Charlotte Hornets bliżej do wyboru Brandona Millera. Poniżej znajdziecie listę potencjalnych wyborów zespołów, które brały udział w loterii a więc pierwszej czternastki.

 • #1 Victor Wembanyama – San Atnonio Spurs
 • #2 Brandon Miller – Charlotte Hornets
 • #3 Scoot Henderson – Portland Trail Blazers
 • #4 Amen Thompson – Houston Rockets
 • #5 Jarace Walker – Detroit Pistons
 • #6 Anthony Black – Orlando Magic
 • #7 Cam Whitmore – Indiana Pacers
 • #8 Ausar Thompson – Washington Wizard
 • #9 Bilal Coulibaly – Utah Jazz
 • #10 Taylor Hendricks – Dallas Mavericks
 • #11 Dereck Lively II – Orlando Magic
 • #12 Kobe Bufkin – Oklahoma City Thunder
 • #13 Jalen Hood-Schifino – Toronto Raptors
 • #14 Keyonte George – New Orleans Pelicans

Tak naszym zdaniem będą wyglądały wybory poszczególnych drużyn w nadchodzącym drafcie. Oczywiście należy pamiętać, że rozstawienie poszczególnych drużyn może się zmienić po potencjalnych wymianach. Mówi się między innymi o tym, że New Orleans Pelicans są zainteresowani aby wybierać wyżej niż z 14 numerem i będą próbowali iść w górę draftu. Aby się przekonać czy do tego dojdzie zachęcamy do oglądania wydarzenia już w nocy 22 czerwca.