Polska – Słowenia typy, kursy i zapowiedź (12.02.2023)

Na hali w Ljubljanie 12 lutego bieżącego roku odbędzie się starcie, którego stawką będzie awans do Eurobasketu. Czy Polki zdołają pokonać ekipę gospodyń i wywalczyć tym samym prawo do gry w mistrzostwach? Polska – Słowenia typy, kursy i analiza. Serdecznie zapraszamy.

Polska – Słowenia typy i przewidywania

W najnowszej historii polskiego basketu w wydaniu kobiecym ciężko doszukać się równie istotnego starcia co Słowenia – Polska w najbliższą niedzielę. Po wygranej z Turczynkami podopieczne Maroša Kováčika są bowiem już tylko o krok od awansu do grona najlepszych zespołów w Europie. Do wykonania został już tylko ostatni krok.

polska-slowenia-typy

Polki nie brały udziału w imprezie tej rangi już od przeszło ośmiu lat. Droga do realizacji upragnionego celu jest oczywiście jeszcze bardzo daleka, ale jeśli udało się pokonać dość dobrze dysponowane Turczynki, to dlaczego podobny scenariusz nie miałby mieć miejsca podczas zmagań ze Słowenkami?

Wielu Polska – Słowenia typy na zwycięstwo gospodyń wydadzą się pewnie opcją bardzo ryzykowną, jednakże wrodzony patriotyzm absolutnie nie pozwala nam myśleć inaczej. Do boju dziewczyny! Weźcie przykład ze swoich kolegów po fachu i godnie reprezentujcie nasz kraj w Europie!

Polska – Słowenia bezpośrednie mecze

  • Polska – Słowenia 71:78
  • Słowenia – Polska 79:57
  • Słowenia – Polska 89:53

Trzeba sobie to powiedzieć otwarcie. Historia bezpośrednich starć Słowenia – Polska nie napawa nas optymizmem. Niemal w każdym z ostatnich pojedynków Słoweńcy byli stroną wyraźnie dominującą. Ewentualna wygrana będzie więc wymagała od Biało-czerwonych ogromnego wysiłku. W koszykówce zasada zgodnie z którą mecz jest meczowi nierówny, oczywiście także obowiązuje. Oby miała ona swoje zastosowanie właśnie w omawianym przypadku.

Kiedy, o której i gdzie oglądać Polska – Słowenia? Transmisja

Transmisja telewizyjna z omawianego spotkania będzie miała miejsce na antenach stacji TVP Sport. W internecie tę arcyciekawą rywalizację będzie można natomiast śledzić za pośrednictwem platformy sport.tvp.pl, a także przy użyciu aplikacji mobilnej TVP Sport. Zastanawiacie się pewnie również, kiedy Polska – Słowenia i o której godzinie. Oficjalny start zmagań zaplanowano na godz. 17:00 w dniu 12 lutego 2023 roku.