Polska – Turcja typy, kursy i zapowiedź (9.02.2023)

Przed reprezentacją Polski kolejny mecz kwalifikacyjny do EuroBasketu. Przed następnym wyzwaniem biało-czerwonych prezentujemy bardzo atrakcyjne Polska – Turcja typy.

Polska – Turcja typy i przewidywania

Nasze Polska – Turcja typy niestety nie są korzystne dla biało-czerwonych. Inaczej być nie może, bo polska reprezentacja nie ma dobrego bilansu, jeżeli chodzi o starcia z Turczynkami.

Polska - Turcja typy

Biało-czerwone przegrały pięć ostatnich meczów z tym przeciwnikiem. Po raz ostatni porażki uniknęły w… 2005 roku. 11 września w regulaminowym czasie gry zremisowały z Turcją 67:67, by następnie wygrać w dogrywce 82:71. Uważamy, że tym razem nasze reprezentantki przegrają maksymalnie 10 punktami.

Pojedynek z Turcją będzie dla Polek kolejnym meczem kwalifikacyjnym do EuroBasketu. Turczynki to wymagający rywal, do tej pory sprawowały się bardzo dobrze i są liderem grupy D. Polki z bilansem 2/2 zajmują 3. miejsce i wciąż liczą się w walce o awans.

W listopadowym okienku Polska poniosła porażkę w Gnieźnie ze Słowenią, by w drugim meczu wysoko pokonać Albanki. Teraz biało-czerwone czekają ostatnie dwa mecze kwalifikacyjne, które pozwolą na wyłonienie uczestników mistrzostw Europy.

Polska – Turcja bezpośrednie mecze

Do ostatniego bezpośredniego starcia Polek z reprezentantkami Turcji doszło 14 listopada 2021 roku. Wówczas Turczynki wygrały 52:41.

  • Tucja – Polska 52:41
  • Polska – Turcja 49:68
  • Turcja – Polska 73:53

Wcześniej również wygrywała reprezentacja Turcji. Niestety, Polki miały spory problem ze znalezieniem recepty na pokonanie tego rywala. To nie napawa optymizmem przed kolejnym spotkaniem.

Kiedy, o której i gdzie oglądać Polska – Turcja? Transmisja

Konfrontacja reprezentacji Polski z drużyną narodową Turcji odbędzie się w ramach piątej kolejki kwalifikacji EuroBasketu. Kiedy Polska – Turcja i o której godzinie? Spotkanie przewidziano na 9 lutego 2023 roku. Pierwsza piłka pójdzie w ruch o 18:00.

Starcie polsko-tureckie dojdzie do skutku w Zagłębiowskim Parku Sportowym w Sosnowcu. Ci, którzy chcieliby obejrzeć ten mecz, a nie mogą stawić się na trybunach, pewnie ucieszą się z informacji o transmisji. Spotkanie będzie pokazywane “na żywo” na antenie TVP Sport.

Oczywiście pojedynek będzie można śledzić również za pośrednictwem internetu. Przekaz live pojawi się na stronie internetowej sport.tvp.pl, ale i w aplikacji mobilnej TVP Sport.