Porażka we Wrocławiu

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrała na wyjeździe z drużyną Ślęzy Wrocław 68:81. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka przegrały przedostatni mecz w sezonie, jednak ta porażka nie oznacza spadku dla lubelskiej ekipy. Jeśli akademiczki wygrają ostatnie spotkanie fazy zasadniczej, nie będą musiały oglądać się na rywalki i spokojnie utrzymają czwartą lokatę.

Przyjezdne musiały sobie radzić bez Julii Adamowicz, która nie wystąpiła w tym spotkaniu (drobny uraz). W barwach gospodyń za punktowanie od początku wzięły się Cierra Burdick – ostatecznie zakończyła mecz jako najlepsza strzelba wśród oku ekip oraz Nevena Jovanovic. Pszczółki trzymały bliski kontakt, nie pozwalając rywalkom za daleko odjechać. W drugiej kwarcie lublinianki wypunktowały przeciwniczki i schodziły na przerwę z przewagą pięciu oczek.

Dla losów spotkania najważniejsza okazała się druga połowa, w której miejscowe zdecydowanie przeważały. Pszczółki zdołały rzucić zaledwie 24 punkty przez 20 minut – wrocławianki zdobyły tyle w samej trzeciej ćwiartce. Dobre zawody rozegrała Dajana Butulija, która jest bardzo dobrze znana lubelskim kibicom. Serbka zanotowała 19 oczek, trafiając trzykrotnie z dystansu. Po stronie akademiczek zdecydowanie zabrakło skuteczności – Alexis Peterson i Briana Day trafiły tylko 6 z 24 rzutów. Najlepszą strzelczynią gospodyń została Jovana Popović.

W ostatniej kolejce sezonu lublinianki zagrają na własnym parkiecie z Eneą AZS Poznań. Jeśli wygrają, nie będą musiały martwić się rezultatem meczu, w którym gra ekipa CCC Polkowice – to właśnie aktualne mistrzynie Polski są bezpośrednimi rywalkami akademiczek o czwartą lokatę po sezonie zasadniczym. Niezależnie od wyniku ostatniej kolejki, rywalem Pszczółek w fazie play-off będzie drużyna z Polkowic – wynik spotkań ostatniej kolejki zdecyduje o rozstawieniu i ewentualnej przewadze parkietu.

W następnej kolejce Pszczółki podejmą Enea AZS Poznań (14 marca, 18:10)

Ślęza Wrocław – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 81:68 (21:19, 18:25, 24:12, 18:12)

Ślęza: Burdick 26 (12 zb.), Butulija 19 (3×3), Caldwell 16, Jovanovic 14, Marciniak 2, Owczarzak 2, Szajtauer 2, Dobrowolska, Klatt.

Pszczółka: Popović 17 (3×3), Baltić 12, Labuckiene 8, Sklepowicz 8, Szott-Hejmej 8, Day 7, Peterson 6 (4 przech.), Trzeciak 2, Duchnowska, Pawłowska.