Przegrana w Gorzowie Wielkopolskim

W ramach 14. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin przegrała na wyjeździe z drużyną PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp 88:65. Kluczowa okazała się druga kwarta, którą lublinianki przegrały różnicą 15 oczek – wysokiego prowadzenia miejscowe nie oddały już do końca spotkania. Warto jednak dodać, iż akademiczki grały bez jednej z liderek – Alexis Peterson.

Koszykarki Pszczółki przystępowały do tego starcia po bilansie 3-1 w ostatnich czterech spotkaniach. Lublinianki uległy tylko zespołowi z Bydgoszczy, który obecnie jest wiceliderem tabeli. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka miały przed sobą bardzo ważny bój. Pierwszym mecz w Lublinie wygrały 90:85, jednak od tamtego spotkania dużo się zmieniło. Przede wszystkim do zespołu z Gorzowa dołączyła Jasmine Thomas, która w zeszłym sezonie świętowała mistrzostwo Polski i sukcesy w Eurolidze z drużyną CCC Polkowice.

Gorzowianki zaczęły mecz od trzech strat, jednak im dłużej trwał mecz, tym bardziej otrzepywały z siebie rdzę i punktowały rywalki. W połowie kwarty były 10:4 dla gospodyń, jednak pod koniec kwarty różnica wynosiła już tylko trzy punkty – tak też zakończyła się premierowa odsłona. Dobrze w mecz weszła Briana Day – lubelska środkowa zdobyła w pierwszej kwarcie sześć punktów. Gorzowianki rozpoczęły drugą ćwiartkę podobnie jak pierwszą – od serii punktowej 11:5. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy miejscowe prowadziły różnicą dziewięciu oczek – 27:18. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego utrzymywały przewagę, a na nieco ponad dwie minuty przed końcem, gdy przewaga wzrosła do 10 punktów, trener Szewczyk wykorzystał przerwę na żądanie. Po krótkim timeoucie przewaga gospodyń jeszcze wzrosła i Pszczółki stanęły pod ścianą – musiały odrobić część strat, by w dwumeczu mieć lepszy rezultat.

W drugiej połowie Pszczółki nie dały od początku odjechać rywalkom, jednak przewaga gorzowianek w dalszym ciągu wynosiła 20 punktów. Miejscowe nie miały dość i kontynuowały rozbrajanie rywalek – ostateczna wygrana w takiej sytuacji wydawała się niemożliwa i kolejna porażka w sezonie stała się faktem. Pszczółki przegrały wysoką różnicą i w dwumeczu prowadzenie objęła ekipa z Gorzowa – ten wynik może mieć fundamentalne znaczenie przy ostatecznym kształcie tabeli.

W następnej kolejce Pszczółki zmierzą się na własnym parkiecie z ekipą CCC Polkowice. Początek meczu 26 stycznia o godz. 18:00.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. – Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 88:65 (16:13, 29:14, 30:25, 13:13)

Gorzów: Cooper 31 (4×3), Green 17, Maiga 12, Juskaite 9, Thomas 8, Prezelj 5 (10 zb.), Keller 4, Kaczmarczyk 2, Dźwigalska, Matkowska.

Pszczółka: Day 15 (4 przech.), Labuckiene 14, Popović 9, Adamowicz 8, Degbeon 6, Duchnowska 6, Trzeciak 4, Sklepowicz 3, Pawłowska.