Pszczółka odkrywa karty

Lubelski klub na pozycji środkowej postawił na polską młodość. W ramach pierwszego transferu w sezonie 2020/2021 na Lubelszczyznę przenosi się reprezentantka Polski – Karolina Poboży.

Pochodząca z Wołomina 23-latka karierę koszykarską zaczęła w rodzinnych stronach. W 2012 roku przeniosła się do SMSu PZKosz Łomianki i spędziła tam trzy sezony. Następnie przyszedł czas na stolicę i występy w drużynie AZS Uniwersytet Warszawski. Kolejny sezon to pobyt w Siedlcach, a w 2017 roku Karolina Poboży związała się z Artego Bydgoszcz. W tym samym roku została etatową reprezentantką kadry seniorek (wystąpiła w kwalifikacjach do Eurobasketu 2017).

W poprzednim sezonie z Artego zdobyła wicemistrzostwo Polski, notując średnio 7,3 pkt oraz 4,2 zbiórki, spędzając na parkiecie nieco ponad 20 minut. W kampanii 2019/2020 Karolina była drugą najlepiej zbierającą Polką w kategorii zawodniczek, które nie ukończyły 30 roku życia. Pierwsza była Klaudia Gertchen. Biorąc pod uwagę pozycje podkoszowe i polskie obywatelstwo, nowa środkowa Pszczółek była w TOP 3 najlepiej punktujących zawodniczek w poprzednim sezonie.

Karolina była jednym z naszych głównych celów transferowych. To jedna z najlepszych polskich zawodniczek podkoszowych. Świetnie radzi sobie w grze przodem do kosza, ma dobry rzut z półdystansu. A przy tym jest jeszcze miejsce na progres i będziemy chcieli, aby ten progres u nas nastąpił. Bardzo się cieszymy, że zdecydowała się na transfer właśnie do Lublina ‒ mówi za pośrednictwem klubowych mediów trener Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin Krzysztof Szewczyk.

Transfer Karoliny to bez wątpienia świetna wiadomość. Jesteśmy szczęśliwi, że została naszą zawodniczką. Póki co podpisaliśmy roczny kontrakt, ale oczywiście nie zamykamy sobie furtki na dalszą współpracę. To pierwsza nowa zawodniczka zakontraktowana na nowy sezon, ale już niebawem poznamy kolejne nazwiska ‒ zdradza poprzez klubowe media Prezes Zarządu AZS UMCS Lublin Rafał Walczyk.

fot. Grafika AZS UMCS Lublin

0 0 vote
Article Rating