Pszczółka zwycięża na wyjeździe

Zespół Pszczółki Polskiego Cukru AZS-UMCS Lublin uporał się na wyjeździe z drużyną Ślęzy Wrocław. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka triumfowały 78:72. Przyjezdne do zwycięstwa poprowadziła Jennifer O'Neill. Rozgrywająca zdobyła 31 punktów, trafiając sześciokrotnie zza łuku!

Lublinianki jako jedyne mają w tej chwili 10 rozegranych spotkań, co automatycznie oznacza pierwsze miejsce w tabeli. Bilans 7-3 daje jednak realnie piąte miejsce, jeśli wszystkie drużyny z lepszymi bilansami wygrają swoje spotkania. W meczu przeciwko wrocławiankom w ekipie Pszczółek zabrakło Morgan Bertsch. Amerykanka nabawiła się urazu, który na szczęście okazał się niegroźny. Klub zapowiada, że jedna z liderek zespołu wybiegnie na parkiet już w piątek.

Wracając do meczu ze Ślęzą – najlepszy mecz w sezonie rozegrała O'Neill. Amerykanka trafiła wszystkie rzuty zza łuku i skończyła mecz ze skutecznością na poziomie 50%. Pod nieobecność Morgan Bertsch większe minuty dostała Elisabeth Pavel. Rumunka stanęła na wysokości zadania, notując double-double i notując dwa bloki. Ilaria Milazzo również może zaliczyć występ przeciwko Ślęzie za udany. Włoszka była bliska triple-double! Rozgrywająca zapisała w protokole 11 oczek, 9 zbiórek i 8 asyst. Dla całego zespołu kluczowa okazała się druga połowa, którą akademiczki wygrały 52:27.

Pszczółki rozegrają kolejne spotkanie 18 grudnia. Lublinianki podejmą CCC Polkowice. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Ślęza Wrocław – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 72:78 (21:13, 14:13, 19:32, 8:20)

Ślęza: Sutton 26 (4 przech.), Jakubiuk 16, Jones 15, Dedić 13 (10 zb.), Dobrowolska 2, Dudasova, Puter.

Pszczółka: O'Neill 31 (6×3), Pavel 13 (10 zb.), Milazzo 11, Fassina 7, Kośla 6, Poboży 6, Niedźwiedzka 2, Sklepowicz 2, Trzeciak.