Pszczółki skompletowały skład

Ostatnią zawodniczką, która będzie występowała w sezonie 2020/2021 w barwach lubelskich Pszczółek jest Martina Fassina. Włoszka może występować na pozycji rzucającej oraz niskiej skrzydłowej.

Trener Krzysztof Szewczyk ma wszystkie elementy, by rozpocząć przygotowania do zbliżającego się sezonu. Biało-zielonych barw będzie broniło 12 zawodniczek. Szkoleniowiec lubelskiej ekipy postawił na młode zawodniczki z Polski, Włoch, USA i Rumunii. Jako ostatnia kontrakt podpisała Martina Fassina. Zawodniczka pochodząca z Włoch całą dotychczasową karierę spędziła w swojej ojczyźnie. Mimo młodego wieku Martina ma za sobą debiut w Eurolidze.

Fassina jest dobrze znana trenerowi akademiczek Krzysztofowi SzewczykowiSzukaliśmy zawodniczki, która nam pomoże na pozycjach “nr 2” i “nr 3”. Martinę znam jeszcze z Mistrzostw Europy do lat 20. Obserwuję ją już tak naprawdę od dwóch lat. Dobrze broni, ma rzut za trzy punkty, potrafi grać tyłem do kosza. Spełnia wszystkie nasze oczekiwania i myślę, że z nią nasz skład jest kompletny! ‒ mówi za pośrednictwem klubowych mediów trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, Krzysztof Szewczyk.

KOMPLETNA KADRA PSZCZÓŁKI POLSKI-CUKIER AZS UMCS LUBLIN NA SEZON 2020/2021:
Rozgrywające: Ilaria Milazzo (Włochy), Zuzanna Sklepowicz
Rzucające: Wiktoria Duchnowska, Emilia Kośla, Juicy Landrum (USA)
Niska skrzydłowa: Martina Fassina (Włochy), Klaudia Niedźwiedzka
Silne skrzydłowe: Morgan Bertsch (USA), Uliana Datsko (Ukraina), Olga Trzeciak
Środkowe: Elisabeth Pavel (Rumunia), Karolina Poboży.

fot. Grafika AZS UMCS Lublin

0 0 vote
Article Rating