Pszczółki z trzecim zwycięstwem w sezonie!

Pszczółki z trzecim zwycięstwem w sezonie!

Podopieczne Krzysztofa Szewczyka rozprawiły się z ekipą PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski w ramach zaległej, czwartej kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Akademiczki triumfowały 81:59. Lublinianki poprawiły grę w obronie – w ostatnich trzech meczach traciły średnio 66,7 pkt.

Morgan Bertsch wyrasta na jedną z lepszych zawodniczek ligi. W jej przypadku problemem są zbiórki – Amerykanka notuje bowiem średnio zaledwie 3,8 zebranych piłek. Lubelska “Pszczółka” jest czwarta w klasyfikacji najlepszych snajperek – w meczu z Gorzowem, Morgan zaaplikowała rywalkom 32 punkty przy skuteczności 12/16. Podkoszowa miała też dwa przechwyty, jednak zebrała tylko raz. Na szczęście trener Szewczyk ma w drużynie Martine Fassine. Włoszka jest najlepiej zbierającą zawodniczką drużyny i wyróżniającą się zawodniczką na swojej pozycji w całej lidze. W spotkaniu przeciwko PolskiejStrefieInwestycji miała 16 punktów i 8 zbiórek. Dołożyła też 3 asysty i 3 przechwyty. Na odpowiednie tory w kwestii zbierania piłek wróciła Elisabeth Pavel – Rumunka po raz kolejny miała 6 zbiórek.

Po dobrym występie przeciwko ekipie CTL Zagłębia Sosnowiec, słabszy mecz zagrała Ilaria Milazzo. Rozgrywająca nie mogła się wstrzelić – miała 1/6 z gry i 4 straty. Zebrała również 5 piłek i rozdała 3 asysty. Po stronie gorzowianek strefa podkoszowa praktycznie nie istniała. Megan Gustafson i Cheridene Green miały skuteczność 3/20. Zwłaszcza Gustafson do tej pory legitymowała się bardzo dobrymi liczbami – średnio ponad 17 pkt i 10 zbiórek. Jeśli doliczyć skuteczność podkoszowych i dodać do tego skuteczność zza łuku całego zespołu – 2/18 – mamy gotowy przepis na porażkę.

Akademiczki czeka teraz spora przerwa, bowiem kolejny mecz podopieczne Krzysztofa Szewczyka rozegrają dopiero 28 listopada. Pszczółki zmierzą się wówczas na wyjeździe z zespołem GTK Gdynia.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów WLKP – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 59:81 (12:21, 16:23, 12:15, 19:22)

Enea Gorzów: Hristova 15, Doyle 14, Owczarzak 19, Gustafson 9 (10 zb.), Szott-Hejmej 7, Green 4, Dźwigalska, Kaczmarczyk, Matkowska.

Pszczółka: Bertsch 32, Fassina 16 (3 przech.), Pavel 10, O'Neill 7, Poboży 6, Sklepowicz 4, Kośla 3, Milazzo 2, Duchnowska 1, Niedźwiedzka, Trzeciak.

fot. Michał Piłat

0 0 vote
Article Rating