Rezerwy Startu przegrały w stolicy

Rezerwy TBV Start Lublin w spotkaniu 10. kolejki II ligi koszykówki mężczyzn mierzyły się z zespołem Dzików Warszawa. Punkty duetu: Bartłomiej Pelczar (dwadzieścia osiem) i Jan Piliszczuk (dwadzieścia) nie wystarczyły jednak do wywiezienia ze stolicy kraju cennego zwycięstwa.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, ale minimalnie wygrana przez gospodarzy 22:21. Mecz rozpoczął się od walki punktowej między Wojciechem Glabasem a wspomnianym wcześniej Pelczarem. Lepszy w tej odsłonie okazał się zawodnik lubelskiego zespołu, zdobywając już w pierwszych dziesięciu minutach aż piętnaście punktów z dwudziestu jeden w tej części.

W drugiej kwarcie zawodnicy z Warszawy stopniowo powiększali swoje prowadzenie. Dzięki skutecznej akcji, zza linii 6,75m Slavomyra Marchenki, Dziki prowadziły po pięciu minutach różnicą jedenastu punktów. Po chwili zdobywanie punktów dla lublinian wziął na swoje barki Jan Piliszczuk, trafiając w kolejnym fragmencie dwie trójki i wykorzystując cztery rzuty osobiste. Warszawianie jednak utrzymywali swoje prowadzenie i na przerwę oba zespoły schodziły przy ośmiopunktowej nadwyżce Dzików.

Po przerwie oba zespoły miały problemy ze zdobywaniem punktów. Skutecznymi akcjami z półdystansu dwukrotnie popisał się Karol Dębski, zaś połowiczną celnością z osobistych zapisał na swoje konto Rafał Holnicki-Szulc. W następnym fragmencie lubelski zespół ponownie przybliżyli się do przeciwników, dzięki trójkom Pelczara i Grzegorczyka. Na ostatnie dziesięć minut obie ekipy schodziły przy stanie 54:47.

W niej pierwsze dwie minuty należały do rezerw Startu, podczas których mieli gospodarzy na wyciągnięcie ręki. Dzięki punktom spod kosza wyróżniającego się w zawodach Pelczara, podopieczni Michała Sikory przegrywali różnicą trzech oczek. Miejscowi wzięli sprawę w swoje ręce i dzięki run 11:2 za sprawą Dębskiego, warszawski zespół powiększył przewagę do dwunastu punktów na cztery minuty przed zakończeniem meczu. W końcówce obie drużyny grały częściej w obronie niż w ataku. W ostatecznym rozrachunku, zawodnicy TBV Start II Lublin przegrali z Dzikami 59:71 i tym samym ponieśli szóstą porażkę w tegorocznej kampanii 2018/2019.

W następnej kolejce lubelscy koszykarze podejmą w hali Globus zespół Żubry Białystok. Mecz zaplanowany jest na 1 grudnia.

Dziki Warszawa – TBV Start II Lublin 71:59 (22:21, 23:16, 9:10, 17:12)

Dziki: Dębski 27, Glabas 25, Brandys 7, Marchenko 6, Holnicki-Szulc 3, Wierzgała 2, Janiewski 1, Jankowski.

Start II: Pelczar 28, Piliszczuk 20, Grzegorczyk 7, Mitrut 2, Matysek 2, Łoś, Uniłowski, Nabożny, Dzioba, Szewczyk.