Rezerwy Startu zdemolowały ekipę Sokoła Ostrów Mazowiecka!

Do zakończenia sezonu zasadniczego w rozgrywkach grupy B II ligi pozostały już tylko dwie kolejki! Koszykarze TBV Startu II Lublin zamierzają odpowiednio wykorzystać ten czas. W ostatnią niedzielę lutego wzmocnieni zawodnikami z pierwszego zespołu czerwono-czarni ograli drużynę Sokoła Ostrów Mazowiecka 115:68.

Mecz rozpoczął się od żwawych ataków gości, którzy dość szybko wyszli na prowadzenie 9:5. Wtedy swoje zaczęli robić gospodarze, w składzie z koszykarzami na co dzień występującymi na parkietach Polskiej Ligi Koszykówki.

Sygnał do ataku dał Marcin Dutkiewicz. Zdobył pięć oczek, kolejne dwa dołożył Michael Gospodarek i w mgnieniu oka przewaga była po stronie lublinian. Nadwyżka powiększała się właściwie w każdym posiadaniu, w czym duży udział miał wspomniany Dutkiewicz. 32-latek zdobył w sumie 14 z 34 punktów całej drużyny, a po 10 minutach rezerwy Startu wygrywały 34:17.

Druga kwarta to jeszcze większy popis i jeszcze lepsza gra ekipy z Lublina. Sokół Ostrów Mazowiecka właściwie nie potrafił znaleźć recepty na znakomicie dysponowanych rywali. Jakub Zalewski dwukrotnie trafił za trzy punkty i do przerwy był drugim najlepiej punktującym graczem Startu z 12. punktami na koncie. Dobre minuty z ławki dali Bartosz Ciechociński i Wojciech Czerlonko. Przewaga rosła z każdą minutą i do przerwy wynosiła 38 oczek (72:34). Zapowiadało się na pogrom i rekordowy wynik w ofensywie podopiecznych Andrzeja Dubielisa.

Trzecia ćwiartka to już spokojniejsza postawa gospodarzy. Nie zmieniło to jednak faktu, że dalej to oni prowadzili grę w tym meczu. Zdecydowanie dominowali nad swoim przeciwnikiem w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła.

Mimo tego, że w czwartej odsłonie czerwono-czarni grali młodym składem, nie zmieniło to oblicza niedzielnego starcia. Swoje minuty otrzymali Krzysztof Łoś, Kamil Kosior czy Jan Breś. Start dalej powiększał już i tak wysoką przewagę. Po 30 minutach wynosiła ona 43 punkty. Na zakończenie wzrosła do 47 oczek (115:68).

W pierwszej połowie brylował Marcin Dutkiewicz. Mecz zakończył z 22 punktami na koncie. Tyle samo oczek uzbierał Michael Gospodarek. Trzecim najlepiej punktującym był Jakub Zalewski (18 oczek). Swoje minuty otrzymali wracający po kontuzjach Paweł Kowalski i Mateusz Dziemba.

Po tym spotkaniu Start sklasyfikowany jest na dziewiątym miejscu w tabeli grupy B II ligi. Przed ekipą z województwa lubelskiego już tylko jeden mecz, bowiem w następnej kolejce czerwono-czarni będą pauzować. Podopieczni Andrzeja Dubielisa na parkiet powrócą 11 marca o godzinie 18:00, kiedy to w Warszawie zmierzą się z tamtejszym MUKS-em Hutnik.

TBV Start II Lublin – Sokół Ostrów Mazowiecka 115:68 (34:17, 38:17, 21:16, 22:18)

Start II: Dutkiewicz 22, Gospodarek 22, Zalewski 18, Kowalski 14, Ciechociński 12, Breś 8, Czerlonko 7, Dziemba 6, Szymański 6, Łoś, Kosior.

Sokół: Barszcz 24, Słoniewski 16, Jaworski 12, Grudziński 11, Stopel 3, Moch 2.