Rezerwy TBV Start Lublin zwycięskie w stolicy kraju

Znakomita gra duetu Wojciech Czerlonko/Michael Gospodarek przesądziła o wygranej rezerw Startu Lublin w wyjazdowym spotkaniu z MUKS-em Hutnik Warszawa. Dla lublinian to drugie zwycięstwo z rzędu.

Przebieg pierwszych dwóch minut spotkania był w miarę wyrównany. Po celnych trafieniach Grzegorza Malewskiego i Pawła Łapińskiego za dwa, warszawianie uzyskali różnicę czterech punktów. Chwilę później lubelscy zawodnicy zaliczyli run 9:0 po skutecznych osobistych Wojciecha Czerlonko i Michaela Gospodarka oraz trójce Karola Szewczyka. W następnych pięciu minutach warszawscy zawodnicy minimalnie zbliżyli się do drużyny przyjezdnej. Na parkiecie w lubelskiej drużynie punkty zdobywał duet Gospodarek/Czerlonko. Po 10 minutach rezerwy TBV prowadziły 23:20.

Lublinianie znakomicie otworzyli następną odsłonę tego meczu. Uaktywnił się Bartłomiej Pelczar, który zaaplikował siedem punktów (trójka + dwie akcje dwójkowe). Nie do zatrzymania był również wspomniany już duet Czerlonko/Gospodarek, przez co przewaga przyjezdnych wzrosła do 16 oczek. W drugiej połowie kwarty warszawski zespół miał problemy ze skuteczną grą ofensywną w przeciwieństwie do gości. Dzięki skutecznemu rzutowi zza linii 6,75 m Pelczara, rezerwy Startu prowadziły po połowie 20 punktami.

Druga połowa zaczęła się od celnej akcji dwójkowej Pelczara, a po dłuższej chwili “trójką” Czerlonko. W następny fragmencie rywalizacja się wyrównała, ponieważ oba zespoły grały kosz za kosz. Zawodnicy II-ligowego Startu po pięciu minutach powiększyli dorobek do 25 oczek, po kolejnej trójce Czerlonko. W następnym fragmencie zawodnicy Hutnika zmniejszyli o kilka punktów przewagę gości po skutecznym rzucie za dwa Wojciecha Rajkowskiego. Jednak w świetnej dyspozycji znalazł się Czerlonko, trafiając następną trójkę. Po pół godziny gry podopieczni Michała Sikory prowadzili 66:44.

W ostatniej odsłonie oba zespoły walczyły jak równy z równym. Jednak różnica punktowa między oba zespołami wahała się w pierwszych pięciu minutach w granicach 20 punktów. W drugiej części koszykarze TBV Start II Lublin kontrowali przebieg spotkania do końca, dając miejscom zmniejszyć inicjatywę o pięć oczek. Najwięcej punktów dla lubelskiej drużyny zdobył Wojciech Czerlonko – autor 30 punktów oraz ośmiu zbiórek. Wspomagał go Michael Gospodarek – 20 oczek w tym osiem zbiórek i osiem asyst.

W następnej serii spotkań dojdzie do derbowego starcia. Przeciwnikiem TBV II Start Lublin będzie U!NB AZS UMCS Lublin. Spotkanie odbędzie się 23 stycznia w hali Globus.

MUKS Hutnik Warszawa – TBV Start II Lublin 70:87 (20:23, 10:27, 14:16, 26:21)

Hutnik: Łapiński 20, Malewski 15, Cukierda 11, Bajtus 8, Kurowski 5, Rajkowski 4,Warmiak 3, Wieczorkowski 2, Pstrokoński 2, Jurkiewicz, Pietrzak.

Start II: Czerlonko 30, Gospodarek 20, Pelczar 17, Piliszczuk 5, Kowalski 5, Nabożny 4, Dzioba 3, Szewczyk 3, Matysek.