Skład Pszczółek zamknięty. Młodość na pokładzie

Skład Pszczółek zamknięty. Młodość na pokładzie

Dwie młode zawodniczki zasiliły kadrę Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin. Mowa o Oldze Trzeciak i Wiktorii Duchnowskiej, które reprezentują młodość oraz talent i wspomogą zawodniczki z Koziego Grodu w zbliżającej się kampanii 2019/2020.

Olga Trzeciak jest związana z województwem lubuskim i marką Gorzowa Wielkopolskiego. W sezonie 2013/2014 wystąpiła z tą ekipą w Mistrzostwach Polski U-14. Ma na swoim koncie start w czempionacie naszego kraju w kategorii U-16. Ma za sobą debiut w Energa Basket Lidze Kobietjednak pełna adaptacja dopiero na horyzoncie. Ostatni sezon spędziła w 1 lidze w zespole Enea AZS AJP II Gorzów Wielkopolski, wybiegając na parkiet w 19 meczach. Zdobywała średnio 10,9 pkt, 6,8 zbiórki oraz 2,3 przechwytu. Olga mierzy 183 cm i jej nominalna pozycja to silne skrzydło.

Wiktoria Duchnowska jest niższa od swojej klubowej koleżanki (dziewczyny znają się z występów w gorzowskiej ekipie) – mierzy 176 cm i gra na pozycji 2/3. Poprzedni sezon, podobnie jak Olga Trzeciak, spędziła w pierwszoligowym klubie z Gorzowa Wielkopolskiego, występując w 22 meczach. Zdobywała średnio 8,1 pkt oraz 1,6 zbiórki i 1,3 asysty. Przed dziewczynami zdecydowanie trudniejsze zadanie, czyli adaptacja do gry na poziomie Energa Basket Ligi Kobiet. – Szukaliśmy młodych zawodniczek, by zamknąć rotację. Dziewczyny zdały maturę i udało się połączyć ich studiowanie w Lublinie z profesjonalną koszykówką. Podpisaliśmy długoterminowe kontrakty (trzy lata – przyp. red.). Pierwszy rok chcemy poświęcić na ich adaptację do gry w ekstraklasie kobiet – mówi szkoleniowiec lubelskiej drużyny Krzysztof Szewczyk.

Skład zespołu jest już zamknięty, natomiast w sprawie skomponowania sztabu szkoleniowego trwają rozmowy.

KADRA PSZCZÓŁKI POLSKI-CUKIER AZS UMCS LUBLIN NA SEZON 2019/2020:

Rozgrywająca: Alexis Peterson (USA), Zuzanna Sklepowicz
Rzucająca:
Jovana Popović (Serbia), Wiktoria Duchnowska
Niska skrzydłowa:
Agnieszka Szott-Hejmej, Julia Adamowicz, Karolina Puss
Wysoka skrzydłowa: Ama Degbeon (Niemcy), Olga Trzeciak
Środkowa: Briana Day (USA), Giedre Labuckiene (Litwa).