Stal lepsza od Startu

Ekipa Pszczółki Start Lublin przegrała na wyjeździe z drużyną Argedu BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski 74:79. Dla podopiecznych Łukasza Majewskiego to trzecie zwycięstwo z rzędu, z kolei lublinianie przegrali drugi mecz w sezonie. Najlepszym strzelcem gości był Kamil Łączyński.

Oba zespoły zaczęły od bardzo łatwych strat, ale Start miał Kacpra Borowskiego, który jest w bardzo dobrej formie. Skrzydłowy zdobył dla lublinian 8 z 14 pierwszych punktów całego zespołu. Przy stanie 7:14 dla gości, trener Majewski poprosił o przerwę. Stan gry nie uległ zmianie i Start schodził na krótką przerwę z dziewięcioma oczkami zaliczki. Ostrowianie nie mieli jednak zamiaru rezygnować i zwłaszcza za sprawą młodego Szymona Ryżka wypunktowali gości 8:4, zmniejszając straty do pięciu punktów. Przyjezdni wrócili jednak do gry i na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy prowadzili różnicą 11 oczek. Ostrowianom udało się nieco zmniejszyć deficyt, jednak w dalszym ciągu Start znacznie przeważał.

BM Slam Stal wyszła na drugą połowę w zupełnie innej formie. Rzuty trafiali James Florence oraz Taurean Green. Po nieco ponad trzech minutach trzeciej odsłony, gospodarze zbliżyli się do Startu na dwa oczka. Lublinianie nie pozwolili przeciwnikom na więcej – pod koniec kwarty przewaga Startu znów sięgnęła dziewięciu punktów. Od początku czwartej kwarty do głosu znów zaczęła dochodzić Stal – miejscowi zaczęli tę ćwiartkę od serii 11:3 i przewaga czerwono-czarnych wynosiła zaledwie dwa oczka. Stal kontynuowała dobrą grę, zwłaszcza w defensywie i mecz cały czas był “na styku”. Końcówka należała jednak do

Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Pszczółka Start Lublin 79:74 (14:23, 19:16, 21:25, 25:10)

Stal: Smith 19, Florence 16 (4×3), Garbacz 15, Ryżek 10, Sobin 8, Green 6, Mokros 3, King 2, Dymała.

Start: Łączyński 15, Borowski 14, Dorsey-Walker 12 (4×3, 3 przech.), Laksa 12, Dziemba 7 (3 przech.), Moore 7, Medford Jr 5, Szymański 2, Jeszke, Pelczar.