Świetny początek roku w wykonaniu koszykarzy AZS UMCS!

Od mocnego uderzenia rok 2018 rozpoczęli koszykarze AZS UMCS Lublin. Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego wywieźli komplet punktów z terenu lidera grupy B II ligi. Akademicy z Koziego Grodu wygrali na wyjeździe z Żubrami Białystok 98:91, udowadniając, że należą do topowych drużyn w tych rozgrywkach.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po 50 sekundach wygrywali już 5:0. AZS UMCS Lublin szybko odpowiedział, prowadząc 8:7 i 9:8. To jednak Żubry Białystok dyktowały warunki w pierwszych 10 minutach. Mateusz Wiśniewski i Bartosz Muda próbowali zniwelować straty, ale to ekipa z Podlasia w lepszych nastrojach schodziła z parkietu (29:25).

Druga kwarta to ogromne wahania w poziomie gry z obu stron. AZS po rzucie za trzy Szymona Jaworskiego prowadził 32:31. Kolejne minuty to popis duetu Piotr Jagoda Jan Sobiech. To za sprawą dobrej i skutecznej gry obu tych zawodników przewaga akademików się powiększała i wynosiła już 9 oczek. Żubry przejęły ostatnie 4 minuty pierwszej połowy i jeszcze przed przerwą odrobiły dużą część strat. Celny rzut za trzy Adama Myśliwca ustalił wynik tej odsłony. AZS UMCS Lublin wygrywał 48:43.

Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego drugą połowę rozpoczęli od powiększenia przewagi. W pewnym momencie było już 54:45 dla przyjezdnych, a niewiele później 59:49. Gdy wydawało się, że lublinianie kontrolują ten mecz, białostoczanie zdobyli 8 punktów z rzędu. Ostatnie 180 sekund tej kwarty to skuteczna gra z obu stron. Po 30 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 72:65 dla gości.

W ostatniej ćwiartce znowu wszystko działo się skokowo. Najpierw kilka punktów rzucił Arkadiusz Zabielski, później do głosu doszli koszykarze z Koziego Grodu, którzy osiągnęli rekordowe, 17 oczek przewagi. Następnie 8 punktów z rzędu rzuciły Żubry i zrobiło się nerwowo. Akademicy nie pękli, w końcówce wykorzystywali swoje okazje i nie dali sobie wydrzeć tego arcyważnego zwycięstwa. Ostatecznie zawodnicy Przemysław Łuszczewskiego triumfowali 98:91.

W ekipie gospodarzy wyróżnili się liderzy. Arkadiusz Zabielski rzucił 23 punkty, miał 5 zbiórek i 4 asysty. Bartłomiej Wróblewski zakończył spotkanie z dorobkiem 21 oczek. Trzecim muszkieterem był Krzysztof Kalinowski z 19 punktami i 7 asystami.

Po stronie gości warto zwrócić uwagę na rezerwowych. Adam Myśliwiec i Mateusz Wiśniewski zazwyczaj decydują o obliczu drużyny. Tak było również tym razem. Na pochwały zasługuje jednak także duet rezerwowych: Piotr Jagoda, autor 15 punktów i Szymon Jaworski, który miał o jedno oczko więcej.

Lublinianie swój kolejny mecz rozegrają 13 stycznia o godzinie 18:00. W Bielsku Podlaskim zmierzą się z tamtejszym Turem.

Żubry Białystok – AZS UMCS Lublin 91:98 (29:25, 14:23, 22:24, 26:26)

Żubry: Zabielski 23, Wróblewski 21, Kalinowski 19, Misiewicz 11, Szczerbatiuk 8, Karasiewicz 7, Kamiński 2, Andruk, Monach.

AZS UMCS: Wiśniewski 18, Jaworski 16, Jagoda 15, Myśliwiec 11, Prażmo 10, Wydra 9, Marciniak 9, Sobiech 6, Muda 4.