TBV Start II Lublin dzielił i rządził

W środowy wieczór TBV II Start Lublin podejmował GLKS Nadarzyn. Podopieczni Michała Sikory w imponującym stylu rozbili przeciwników, zwyciężając aż 127:77.

Pierwsze trzy minuty spotkania należały do czerwono-czarnych, którzy rozpoczęli od serii ośmiu oczek z rzędu po skutecznym rzucie za trzy Mateusza Dziemby. Punkty na przełamanie drużyny przyjezdnej zdobył akcją dwa plus jeden Przemysław Kuźkow. Gospodarze jednak kontynuowali ofensywną grę, dzięki czemu po pięciu minutach prowadzili 17:7. W kolejnych minutach lubelska drużyna stopniowo powiększała swoje prowadzenie przy sporej ilości błędów rywali. Dzięki punktom Bartłomieja Pelczara (dwie trójki i cztery wykorzystane osobiste) oraz kolejnym trójkom Pawła Kowalskiego i Jana Piliszczuka  zawodnicy z Lublina prowadzili po dziesięciu minutach 41:16.

Początek drugiej odsłony lepiej otworzyli zawodnicy GLKS-u. Skuteczne akcje spod kosza Jakuba Chadaja oraz Mateusza Nowakowskiego zmniejszyły dystans do stanu 44:25 po dwóch i pół minutach gry. W następnej części lublinianie wrócili do skutecznej gry z poprzednich dziesięciu minut. Skuteczne lay-upy Michaela Gospodarka i Piliszczuka oraz trójka Marcina Dutkiewicza pozwoliła lublinianom zwiększyć różnicę po połowie tej części do stanu 53:27. W dalszych fragmentach wyrównała się gra obu zespołów, choć po pierwszej połowie koszykarze z Lublina prowadzili różnicą ponad trzydziestu punktów.

Po przerwie obraz meczu nie uległ zmianie. Oba zespoły rozpoczęły tę część od walki kosz za kosz. Skuteczną grę w ofensywie w ekipie przyjezdnej trzymał Kuźkow wsparty przez Bartosza Proczka. Mimo tego lubelski zespół dzielił i rządził na parkiecie, rażąc rywali następnymi trójkami. Wynik przedostatniej części ustalił Dziemba, trafiając jeszcze jeden rzut zza linii 6,75 m. Po trzydziestu minutach startowcy prowadzili 99:58.

Ostatnia kwarta była kwintesencją całego spotkania. Gracze z Nadarzyna skutecznie grali jedynie pojedynczymi akacjami, natomiast lubelski team dzielił się piłką, zamieniając swoje akcje na punkty. Lubelska drużyna w znakomitym stylu pokonała GLKS Nadarzyn, wygrywając 127:77.

W następnej serii spotkań rezerwy czerwono-czarnych zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Ostrów Mazowiecka. Spotkanie zaplanowano na 17 lutego.

TBV Start II Lublin – GLKS Nadarzyn 127:77 (41:16, 28:21, 30:21, 28:19)

TBV: Dutkiewicz 24, Pelczar 22, Gospodarek 16, Szymański 15, Szewczyk 12, Czerlonko 11, Borowski 9, Dziemba 8, Piliszczuk 5, Kowalski 3, Bryda 2, Dzioba.

GLKS: Kuźkow 33, Proczek 13, Chadaj 12, Leszkiewicz 6, Herczyk 5, Nowakowski 4, Dalkowski 4, Tymiński, Goździkowski.