TBV Start II Lublin poza play-off

Zawodnicy TBV Startu II Lublin przegrali ostatnie spotkanie bieżącej kampanii. Podopieczni Andrzeja Dubielisa ulegli na wyjeździe drużynie MUKS-u Hutnik Warszawa 55:105 i nie wystąpią w tegorocznej fazie play-off. Ekipa z Warszawy zakończy część zasadniczą prawdopodobnie na siódmej lokacie.

Spotkanie lepiej zaczęli goście. Punkty Jana Bresia, Pawła Szyszkowskiego, a w następnej akcji lublinian Bartłomieja Pelczara, ustawiły wynik na 7:4. W odpowiedzi Maciej Warmiak rzucił dziewięć oczek z rzędu i wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. Wspomniany Pelczar trafił dwukrotnie, jednak MUKS Hutnik Warszawa w dalszym ciągu prowadził 13:12. Warszawianie nie dali wyrwać sobie prowadzenia do końca kwarty. Taki stan rzeczy przypieczętował Paweł Łapiński, który na cztery sekundy przed końcem  trafił za trzy i tym samym ustalił wynik premierowej odsłony na 26:21.

Miejscowi utrzymali koncentracje i zaczęli drugą ćwiartkę od serii 5:0. Najpierw Paweł Łapiński, a następnie Grzegorz Malewski z dystansu powiększyli przewagę swojego zespołu. Jakub Wachowicz odpowiedział czterema oczkami, jednak od tego momentu miejscowi przeprowadzili serię punktową 16:4, którą zamknęli drugą kwartę. Na tablicy widniał wynik 47:29. Jan Piliszczuk chciał zmniejszyć deficyt, jednak jego rzut na trzy sekundy przed końcem czasu okazał się niecelny.

Trzecią odsłonę rozpoczęła walka kosza za kosz. Na trafienia Jakuba Skalskiego, Wojciecha Dulnika i Grzegorza Malewskiego odpowiedzieli Jan Breś i Jan Piliszczuk. Po dwóch minutach gry warszawianie prowadzili 51:32. Od tego czasu koszykarze MUKS-u przeprowadzili serię punktową 13:5 i powiększyli przewagę do 27 oczek. Do końca tej ćwiartki miejscowi zdobyli dwa razy więcej punktów i deficyt lublinian jeszcze wzrósł. Po trzech ćwiartkach na tablicy wyświetlał się wynik 80:45.

Ostatnia kwarta była niestety przypieczętowaniem wysokiej wygranej drużyny z Warszawy. Zaczęło się od serii 13:0. Po blisko czterech minutach gry goście zanotowali pierwsze trafienie w tej kwarcie – Krzysztof Łoś celnie przymierzył zza łuku. Ten sam zawodnik trafił jeszcze raz w tej odsłonie i jego sześć oczek stanowiło 60% wszystkich punktów ostatniej ćwiartki. Lublinianie przegrali czwartą kwartę 10:25, a cały mecz 55:105. Niestety tym samym nie awansują na ósmą pozycję w tabeli i nie wystąpią w tegorocznej fazie play-off II ligi.

MUKS Hutnik Warszawa – TBV Start II Lublin 105:55 (26:21, 21:8, 33:16, 25:10)

MUKS: Malewski 23, Warmiak 19, Łapiński 17, Jasiński 16, Gałan 9, Dulnik 6, Skalski 5, Andres 4, Pietrzak 4, Jurkiewicz 2.

TBV: Pelczar 18, Łoś 11, Grzegorczyk 6, Breś 4, Piliszczuk 4, Wachowicz 4, Szyszkowski 3, Szewczyk 3, Futrzyński 2, Mitrut, Nabożny.