Tweety Carter w Lublinie

Tweety Carter w Lublinie

Demond Carter będzie nowym rozgrywającym TBV Start Lublin w sezonie 2019/2020. Popularny “Tweety” jest pierwszym zagranicznym wzmocnieniem lubelskiego zespołu w zbliżającej się kampanii.

David Dedek w trakcie poprzedniego sezonu korzystał z usług Jamesa Washingtona. Zdecydowano się jednak na zakończenie z nim współpracy i postawiono na innego Amerykanina. “Tweety” ma za sobą sezon w Spójni Stargard. Trafił tam w marcu 2018. Był graczem pierwszej piątki i zdążył wystąpić tylko w ośmiu meczach. Został ściągnięty jako ratunek przed spadkiem i wywiązał się solidnie ze swojej roli. Zdobywał 13,9 pkt (skuteczność za 2 na poziomie 62.9%) oraz notował 5,1 asysty.

“Tweety” występował w Polsce również w sezonie 2016/2017 – reprezentował wówczas drużynę PGE Turowa Zgorzelec. W 2006 roku wystąpił w meczu gwiazd NCAA – McDonald’s All-American. Ma na koncie mistrzostwo Czech, wicemistrzostwo Łotwy oraz występ w TOP 16 rozgrywek EuroCup. W Lublinie będzie prawdopodobnie odpowiedzialny za kreowanie ofensywy i kontrolę tempa akcji. Lublinianie będą walczyć o fazę play-off – ostatni sezon zakończyli na dziesiątej pozycji.

Ksywka “Tweety” towarzyszy Demondowi Carterowi już od kołyski. Nadała mu ją jego babcia, gdyż płacz małego Demonda przypominał jej głos postaci z kreskówki.