Udana inauguracja

Zawodnicy AZS UMCS Start II Lublin wygrali inauguracyjne starcie na wyjeździe. Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego pokonali Sokół Ostrów Mazowiecka 87:56.

Akademicy zaczęli od solidnego tąpnięcia. W połowie pierwszej kwarty było 14:7. Prym wśród lublinian wiódł Mateusz Wiśniewski, ale kroku dotrzymywał mu także Adam Myśliwiec – obaj panowie to materiał na liderów tegorocznego AZS-u UMCS Startu II Lublin. Przez większość premierowej odsłony przyjezdni kontrolowali spotkanie, lecz pod koniec gospodarze zbliżyli się na siedem punktów. To było jednak wszystko, na co pozwolili rywalom podopieczni Przemysława Łuszczewskiego. Dalej było już tylko lepiej.  Drugą kwartę otworzył Mateusz Wiśniewski, zdobywając punkty spod kosza. Dalsza część tej odsłony była wyrównana, choć gospodarze nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa – postawili lepsze zasieki i akademicy nie zdobywali punktów z taką łatwością. Druga część kwarty była bardziej ofensywna – lublinianie mimo wszystko zachowali przewagę z pierwszej ćwiartki i trzymali rywali na bezpieczny dystans. Pod koniec drugiej odsłony przykręcili śrubę i odskoczyli rywalom na 14 oczek – szkoleniowiec miejscowych poprosił wówczas o przerwę. Timeout niewiele pomógł, bowiem gospodarze stracili kolejną serię punków i w drugiej połowie musieli odrobić 18 oczek.

Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego kontynuowali kontrolę wydarzeń na parkiecie również po przerwie. Zaczęli trzecią ćwiartkę od stanu 5:2. Kanonada lubelskiej drużyny trwała w dalszym ciągu w najlepsze i w połowie trzeciej odsłony prowadzili różnicą 30 punktów. Zdecydowana przewaga gości utrzymała się do końca kwarty i po 30 minutach różnica wynosiła już 35 oczek. Mecz był w zasadzie rozstrzygnięty i ostatnia odsłona była formalnością. Mimo tak pokaźnego prowadzenia trener Łuszczewski nie zdecydował się na zmianę całej pierwszej piątki od początku ostatniej odsłony – dopiero na ostatnie minuty większość rezerwowych wyszła na parkiet. Lublinianie spokojnie “dokozłowali” wysokie zwycięstwo do końca i zdobyli pierwszy skalp w sezonie.

W następnej kolejce AZS UMCS Start II Lublin podejmie PKK 99 Pabianice (5 października, godz. 17:00)

Sokół Ostrów Mazowiecka – AZS UMCS Start II Lublin 56:87 (15:22, 14:25, 12:27, 15:13)

Sokół: Cukierda 18, Szczerbatiuk 13, Sienkiewicz 9 (3×3), Łapiński 8, Słoniewski 6 (10 zb.), Abdelaal, Ahmed, Gąsiorowski, Grabowski, Kazimierczuk, Zadroga.

AZS: Myśliwiec 23, Obarek 20, Wiśniewski 13 (13 zb.), Wąsowicz 10 (13 as.), Jaworski 7, Pszczoła 6, Nycz 5, Dobrowolski 3, Kosiuk, Matysek, Uniłowski.