Udany początek Nowego Roku dla U!NB AZS UMCS Lublin

Pomyślnie Nowy Rok rozpoczęli zawodnicy U!NB AZS UMCS Lublin, którzy w spotkaniu 15. kolejki rozgrywek II ligi koszykówki mężczyzn grupy B pokonali na własnym boisku GLKS Nadarzyn 83:59.

Akademicy na początku spotkania mieli ogromne problemy ze skutecznością gry, w przeciwieństwie do drużyny przyjezdnej. Po celnych punktach spod kosza Przemysława Kuźkowa goście prowadzili 10:0 po czterech minutach. Złą passę lubelskiego zespołu przełamał Bartosz Muda, zdobywając pierwsze cztery punkty. W następnym fragmencie gospodarze włączyli wyższy bieg – za sprawą punktów Szymona Daszke (dwa celne lay-upy + trójka) oraz Kamila Waniewskiego (trójka) i przewaga zmniejszyła się do czterech oczek. Jednak po dziesięciu minutach zespół z Nadarzyna prowadził 23:16.

W drugiej odsłonie sygnał do zniwelowania przewagi przyjezdnych dał Szymon Jaworski, trafiając sześć punktów (spod kosza plus trójka i jeden z dwóch wykorzystanych osobistych). Po drugiej stronie skuteczność w ataku trzymał Kuźkow. Po upływie pięciu minuty akademicy przegrywali jedynie punktem. W kolejnych minutach spotkania podopieczni Przemysława Łuszczewskiego objęli prowadzenie, głównie dzięki skutecznym akcjom Patryka Wydry (rzut zza linii 6,75m plus celny lay-up). Chwilę później wynik dla miejscowych podwyższyli Mateusz Wiśniewski oraz Jakub Stefaniuk. Po pierwszej połowie akademicki zespół schodził na przerwę, prowadząc 46:36.

Pierwsze minuty trzeciej kwarty należały do koszykarzy GLKS-u. Siedem punktów z rzędu zdobył wspomniany wcześniej Kuźkow, pomniejszając różnicę lubelskiej ekipy do trzech oczek w sto pięćdziesiąt sekund. Po pięciu minutach trzeciej ćwiartki zawodnicy AZS-u prowadzili siedmioma punktami. W kolejnych minutach akademicy minimalnie powiększyli swój dorobek za sprawą Wiśniewskiego i Mudy. Po trzydziestu minutach miejscowi wygrywali 60:49.

Początek ostatniej kwarty był bardzo wyrównany. Zawodnicy z Nadarzyna umiejętnie walczyli o każdy punkt. Trzy z pięciu wykorzystanych osobistych zdobył Konrad Goździkowski, zaś po drugiej stronie funkcjonował duet Wydra/Muda. Chwilę potem skutecznym rzutem za trzy popisał się Jan Sobiech. Dzięki temu lublinianie zwiększyli dystans do szesnastu punktów po upływie pięciu minut ostatniej części. Koszykarze z Nadarzyna nie zdołali odrobić strat do przeciwnika. Tym samym lubelscy akademicy przedłużyli serię zwycięstw do pięciu, pokonując GLKS Nadarzyn 83:59.

WYPOWIEDŹ POMECZOWA

Bartłomiej Nycz (zawodnik U!NB AZS UMCS Lublin): – Nie weszliśmy dobrze w to spotkanie. Zaczęło się od 0:10 i trudno to w ogóle wytłumaczyć. Chyba nie byliśmy do końca skoncentrowani. Rywale już nie raz już w sezonie pokazali, że potrafią zaskoczyć i z nami też tak było. Na szczęście z czasem wpadło nam parę rzutów i odrobiliśmy straty. Udało się wyjść na prowadzenie i powiększyć przewagę, którą dowieźliśmy do końca.

U!NB AZS UMCS Lublin – GLKS Nadarzyn 83:59 (16:23, 30:13, 14:13, 23:10)

AZS: Muda 15, Wydra 14, Wiśniewski 12, Nycz 9, Daszke 8, Jaworski 8, Stefaniuk 6, Waniewski 6, Sobiech 5, Strzałkowski.

GLKS: Goździkowski 20, Kuźkow 16, Chadaj 12, Dalkowski 8, Mazurek 2, Nowakowski 1, Herczyk, Konecki, Tymiński, Leszkiewicz.