U!NB AZS UMCS Start II przegrywa w Białymstoku

Niedzielna delegacja w Białymstoku nie udała się podopiecznym Przemysława Łuszczewskiego. Lubelscy koszykarze przegrali wysoko w pierwszej i trzeciej kwarcie. W czwartej próbowali odrabiać straty, jednak ostatecznie przegrali z Żubrami 86:79.

Żubry Białystok udanie zrewanżowały się za porażkę w Lublinie. Przez pierwsze 5 minut mecz był bardzo wyrównany. Goście udanie odpowiadali na skuteczne akcje koszykarzy z Podlasia. Po celnej trójce Krzysztofa Wąsowicza prowadzili nawet 12:7. Od tego momentu kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przejęli goście. Szybko zniwelowali straty i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Po 10 minutach było 27:15.

Przez niemal całą drugą kwartę gospodarze kontrolowali przewagę na poziomie około 10 punktów. Akademikom udało się odrobić jedno oczko i do przerwy przegrywali 33:44. Trzecia kwarta ponownie należała do Żubrów. Dorzucili oni kolejne 6 punktów do swojej przewagi. Lublinianie próbowali w ostatniej kwarcie odrobić straty. Zabrakło jednak czasu. Zniwelowali 10 z 17 punktów straty po 30 minutach. Ostatecznie przegrali w stosunku 79:86.

W ekipie z Białegostoku pierwsze skrzypce grał duet Arkadiusz Zabielski/Patryk Wydra. Obaj zawodnicy rzucili w sumie 42 z 86 punktów dla swojej ekipy. Dla AZS-u najwięcej punktów rzucił Karol Obarek. Jego dorobek to 24 oczka. Dzień wcześniej zdobył on swoje premierowe punkty w Energa Basket Lidze.

Dzięki tej wygranej Żubry przeskoczyły lubelski zespół w tabeli. Obecnie są na trzecim, a lublinianie na czwartym miejscu w tabeli grupy B II ligi koszykarzy. Szansa na kolejną wygraną dla lublinian już 9 lutego o godzinie 17.00. Do Lublina przyjedzie drużyna KK AZS UW Warszawa.

Żubry Białystok – U!NB AZS UMCS Start II Lublin 86:79 (27:15, 17:18, 27:21, 15:25)

Żubry: Zabielski 22, Wydra 20, Wielechowski 15, Misiewicz 11, Rapucha 10, Parszewski 6, Bombrych 2, Andruk, Kamiński.

AZS Start II: Obarek 24, Wąsowicz 20, Myśliwiec 17, Wiśniewski 10, Jaworski 6, Waniewski 2, Uniłowski, Nycz, Matysek.