Włoszka nowym generałem Pszczółki

Włoszka nowym generałem Pszczółki

Pierwszym zagranicznym transferem Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin jest Ilaria Milazzo. Włoszka będzie podstawową rozgrywającą lubelskiej ekipy.

26-letnia rozgrywająca całą dotychczasową karierę spędziła we Włoszech. Występowała m.in. ASD Nuova Trogylos Priolo. Poprzedni sezon rozegrała w Iren Fixi Torino, notując średnio 12,7 pkt, 4,2 asysty oraz 4,4 zbiórki. Ilaria ma za sobą występy w reprezentacji Włoch U-18, a z kadrą U-20 zdobyła srebrny medal w 2013 roku.

W kampanii 2020/2021 będzie odpowiedzialna za atak Pszczółki. Z Lubelskim klubem związała się rocznym kontraktem. – Trudno mi opuszczać Włochy, ale chcę spróbować nowych wyzwań gdzieś indziej! Pszczółka to poważny klub, a Lublin wygląda pięknie! ‒ mówi Ilaria Milazzo na łamach klubowych mediów.

Milazzo ma idealnie pasować do koncepcji Krzysztofa Szewczyka. – Od początku poszukiwań nowej rozgrywającej wiedzieliśmy, że będzie nią Polka lub Europejka. Taką podjęliśmy decyzję. Zdecydowaliśmy się na bardzo doświadczoną zawodniczkę ligi włoskiej ‒ Ilarię Milazzo, która swoim stylem idealnie pasuje do tego, co chcemy grać. Jest świetna w szybkim ataku, ma dobrą skuteczność w rzutach “za trzy”, jej mocną stroną są pick and rolle, nie boi się pojedynków “jeden na jeden”, a dodatkowo dobrze radzi sobie w obronie. To były rzeczy, których szukaliśmy u naszej “jedynki”. Illaria świetnie wpasuje się swoją charakterystyką w nasz styl. ‒ komentuje dla mediów klubowych trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, Krzysztof Szewczyk.

fot. Grafika AZS UMCS Lublin

 

0 0 vote
Article Rating