Wygrana i dwie porażki Pszczółki na turnieju w Toruniu

W przedostatni weekend września w Toruniu odbywał się Memoriał o Puchar Profesora Stanisława Łęgowskiego. Udział w nim wzięły podopieczne Wojciecha Szawarskiego. Oto krótki meldunek z tego, jak poradziły sobie lubelskie koszykarki w kolejnych trzech meczach kontrolnych.

Oprócz gospodyń, czyli Energi Toruń w Memoriale wzięły udział mistrzynie Białorusi Tsmoki Mińsk oraz Arka Gdynia. To właśnie zespół z Trójmiasta okazał się najlepszy w ciągu trzech dni rywalizacji. Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS z bilansem jednej wygranej i dwóch porażek zajęła trzecie miejsce.

Pierwszego dnia rywalizacji przyszło akademiczkom mierzyć się z gospodyniami turnieju. W pierwszej połowie gra była wyrównana z obu stron. Ostatecznie to Pszczółka miała dwa punkty nadwyżki po dwudziestu minutach. Po przerwie Energa podkręciła tempo i wygrała 69:60. Najskuteczniejszą zawodniczką po stronie lublinianek była Brianna Kiesel, autorka dziewiętnastu punktów.

Drugi dzień przyniósł starcie sentymentalne dla nowej środkowej Pszczółki. Akademiczki mierzyły się z byłym klubem Kai James. Mistrz Białorusi nie wytrzymał tempa narzuconego przez lubelski zespół. Ostatecznie ekipa Wojciecha Szawarskiego wygrała 70:50. James przeciwko byłej drużynie rzuciła dziewiętnaście oczek.

Ostatniego dnia rywalem Pszczółki była Arka Gdynia. Mecz miał jednostronny przebieg, to koszykarski z Gdyni dominowały na parkiecie. Wygrały 94:71, pomimo dwudziestu dwóch punktów Kiesel, która była najskuteczniejszą koszykarką na parkiecie.

Kolejny, już ostatni sprawdzian przed nowym sezonem w najbliższy weekend. Na parkiecie w hali MOSiR odbędzie się turniej o Puchar Rektora UMCS. Rywalkami akademiczek będą ENEA AZS Poznań, PGE MKK Siedlce oraz Arka Gdynia.