Zatrzymali Żubry

Zawodnicy AZS UMCS Start II Lublin pokonali na własnym parkiecie drużynę Żubrów Białystok 98:63. Lublinianie z bilansem 5-1 wyrastają na jednego z kandydatów do zajęcia wysokiego miejsca przed fazą play-off.

Lublinianie wzmocnieni Damianem Jeszke zaczęli spotkanie od dwóch trójek Bartłomieja Pelczara i serii punktowej 12:2. Po trzech minutach gościom udało się powiększyć dorobek punktowy jeszcze o dwa oczka i trener Żubrów poprosił o czas. Gospodarze w dalszym ciągu naciskali, trzecią trójkę dołożył Bartłomiej Pelczar i przewaga miejscowych na trzy minuty przed końcem wynosiła już 11 oczek. Gospodarze niedzielnego meczu trafili w pierwszej kwarcie sześć trójek na skuteczności powyżej 50% – właśnie celność z dystansu była kluczowa w pierwszych 10. minutach. Druga kwarta to kontynuacja poprzedniej odsłony, szybkie 6:2 i przewaga powyżej 20 punktów. Tak też było do końca pierwszej połowy, którą AZS UMCS Start II Lublin wygrał różnicą 23 oczek.

W drugiej kwarcie lublinianie odeszli troszeczkę od rzutów za trzy, ale już na początku drugiej połowy mieli sequel skuteczności za trzy. W trakcie pierwszych kilku akcji podopieczni Przemysława Łuszczewskiego trafili dwukrotnie. Czerwono-czarni zaczęli trzecią ćwiartkę 13:4 i przewaga sięgnęła 30 punktów – tak też wyglądała pozostała część kwarty i mecz był praktycznie rozstrzygnięty. Ostatnia odsłona to kontrola wyniku i spokojne dokozłowanie kolejnego zwycięstwa w sezonie.

W następnej kolejce czerwono-czarni zmierzą się na wyjeździe z KK AZS UW Warszawa. Początek spotkania 9 listopada o godzinie 13:00.

AZS UMCS Start II Lublin – Żubry Białystok 98:63 (33:15, 23:18, 26:14, 16:16)

AZS: Pelczar 23 (6×3), Obarek 14, Nycz 13, Wąsowicz 13, Jeszke 12, Myśliwiec 6, Wiśniewski 6, Jaworski 5, Uniłowski 4, Waniewski 2, Matysek, Pszczoła.

Żubry: Zabielski 13, Bębeniec 12, Misiewicz 10, Wielechowski 9, Wydra 7, Andruk 3, Bombrych 3, Kamiński 3, Rapucha 3, Kosobudzki, Parszewski, Sulima-Dolina.