Znakomita druga połowa i wygrana U!NB AZS UMCS Lublin

Jedna słaba i trzy znakomite – to bilans kwart, jakie zagrali w sobotnie popołudnie koszykarze U!NB AZS UMCS Lublin przeciwko KS Rosa-Sport Radom. Znakomita gra duetu Adam Myśliwiec i Patryk Wydra dała wygraną 91:57.

Początek meczu nie zwiastował gładkiej wygranej koszykarzy Przemysława Łuszczewskiego. Po czterech minutach wyrównanej gry KS Rosa-Sport Radom objęła prowadzenie, którego nie oddała już do końca kwarty. U!NB AZS UMCS Lublin nie potrafił zdobyć punktu przez pięć minut i w pewnym momencie było już 24:6 dla gości. Ostatnie dwie minuty kwarty podreperowały nieco słaby wynik i były sygnałem do ataku w kolejnych odsłonach.

I to jakiego ataku! W ciągu kolejnych trzydziestu minut AZS zdobył siedemdziesiąt osiem punktów, a rywalom pozwolił tylko na trzydzieści jeden. Do przerwy to gospodarze prowadzili czterema punktami. Wynik przełamali na 1:41 przed końcem pierwszej połowy po celnej trójce Szymona Jaworskiego. Ostatecznie po dwudziestu minutach mieli cztery oczka nadwyżki nad przeciwnikiem.

Po przerwie gospodarze kontynuowali demolkę rywala z Mazowsza. Po dwóch minutach trzeciej kwarty prowadzili już jedenastoma punktami, a po siedmiu dwudziestoma. Po pół godziny gry tablica w hali MOSiR pokazywała wynik 67:43.

Ostatnia kwarta to tylko potwierdzenie, kto był lepszy tego dnia. Kolejna wyraźnie wygrana kwarta. Dołożenie do już i tak wysokiej przewagi kolejnych dziesięciu oczek. Rosa nie miała żadnych argumentów przeciwko rozpędzonym akademikom.

Mimo tego, że każdy z podopiecznych trenera Dawida Mazura zapunktował w tym meczu, to żaden nie zdobył więcej niż ośmiu punktów. Problemów z przekroczeniem tej granicy nie miało czterech graczy lubelskiej ekipy. Przewodził im znakomicie dysponowany Adam Myśliwiec, który zaliczył imponujące double-double. W jego skład wchodziło dwadzieścia pięć punktów i szesnaście zbiórek oraz skuteczność z gry na poziomie 71%. Królem asyst (dziesięciu) był Patryk Wydra. Do tego dołożył cztery zbiórki i trzynaście punktów. Wszystkie te składowe dały wynik 91:57.

To piąta wygrana AZS-u w tej kampanii. Obecnie bilans 5-4 po dziewięciu kolejkach ligowych daje drużynie z Lublina trzecią lokatę w II-ligowej tabeli grupy B.

Wyżej są tylko niepokonane do tej pory Żubry Leo-Speed Białystok z bilansem 8-0 oraz KKS Tur Basket Bielsk Podlaski z rekordem siedmiu wygranych. Mecz na szczycie grupy B już 21 listopada w Białymstoku. AZS wybiegnie na parkiet trzy dni później. 24 listopada zmierzy się z ŁKS AZS UG UŁ Łódź (na wyjeździe).

U!NB AZS UMCS Lublin – KS Rosa-Sport Radom 91:57 (13:26, 25:8, 29:9, 24:14)

AZS: Myśliwiec 25, Wydra 13, Jaworski 11, Wiśniewski 11, Sobiech 7, Lopez 7, Waniewski 6, Daszke 6, Muda 5, Nycz.

KS Rosa: Ziółko 8, Nowik 8, Zwęgliński 8, Tyszka 7, Nowakowki 6, Krakowiak 5, Rojek 4, Golus 4, Wątroba 3, Walski 2, Szymański 2.