Za nami 94. PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Lubelscy kibice lekkiej atletyki w miniony weekend nie mogli narzekać na nudę. Do Lublina przyjechały największe gwiazdy tej dyscypliny sportu, a wszystko w ramach 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce.

Najbardziej rozpoznawalnymi lekkoatletami mistrzostw byli z pewnością młociarka Anita Włodarczyk (w Lublinie uzyskała najlepszy w tym roku wynik na świecie) i tegoroczny mistrz świata Adam Kszczot (na zdjęciu), który nie miał sobie równych w biegu na 1500 m.

Na szyjach reprezentantów województwa lubelskiego zawisły po trzy złote, srebrne i brązowe krążki. Damian Kopeć z Agrosu Zamość został multimedalistą, ponieważ sięgnął po tytuł mistrza kraju w biegu sprinterskim na dystansie 100 i 200 m. Trzecie do kompletu złoto dorzuciła w pchnięciu kulą zawodniczka AZS-u UMCS Lublin, Paulina Guba. Tytuł wicemistrza kraju wywalczyli: Paweł Fajdek (Agros Zamość) w rzucie młotem, Karolina Kołeczek (AZS UMCS Lublin) w biegu przez płotki i Piotr Tarkowski (AZS AWF Biała Podlaska) w skoku w dal. Brązowe medale zdobyli: Arkadiusz Rogowski (Agros Zamość) w rzucie młotem, Joanna Bemowska (AZS UMCS Lublin) w chodzie sportowym na dystansie 5000 m i Malwina Kopron (AZS UMCS Lublin) w rzucie młotem.

Wszystkie wyniki 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce znajdują się tutaj.