Czas na rewanż – zapowiedź 14. kolejki KRISPOL 1. Ligi z udziałem LUK Politechnika Lublin

Od wyjazdowego meczu z APP Krispol Września siatkarze LUK Politechnika Lublin rozpoczną drugą część rundy zasadniczej sezonu 2019/2020. W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami padł wynik 3:2 dla ekipy z Wielkopolski. 

Mimo tego, że odrobinę lepiej w nowy sezon wszedł zespół APP Krispol Września, to na przestrzeni pierwszej rundy leszy wynik osiągnęła ekipa z Lublina. Podopieczni Macieja Kołodziejczyka sobotniego rywala wyprzedzają w ligowej tabeli o cztery punkty, a na swoim koncie mają także jedną wygraną więcej. We wrześniu w 1. kolejce KRISPOL 1. Ligi oba zespoły stoczyły wyrównany, pięciosetowy bój, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Teraz lublinianie stoją przed szansą na rewanż, tym bardziej że jedyną porażkę, jaką ponieśli we własnej hali, było starcie z zespołem prowadzonym przez Mariana Kardasa.

Czeka nas trudny wyjazd. Zespół z Wrześni w swojej hali przegrał zaledwie dwa spotkania, więc u siebie jest bardzo mocny. W tabeli co prawda rywale zajmują dwa miejsca niżej od nas, ale mają tylko cztery punkty mniej. Na inaugurację sezonu przegraliśmy z Krispolem 2:3, więc w naszej ambicji jest teraz przywiezienie do Lublina tych oczek, które zabrał nam przeciwnik. Zrobimy wszystko, żeby tak było. Na naszą niekorzyść niestety działa to, że mamy w ekipie kilka urazów. Nie są one groźne, ale dokuczają nam. Mimo tego jestem przekonany o tym, że utrzymamy swój poziom, bo mam solidnych siatkarzy w zespole – mówi Maciej Kołodziejczyk.

Pary 14. kolejki KRISPOL 1. Ligi mężczyzn:

Sobota
APP Krispol Września – LUK Politechnika Lublin o godzinie 17:00
Lechia Tomaszów Mazowiecki – ZAKSA Strzelce Opolskie o godzinie 17:00
SMS PZPS I Spała – Stal Nysa o godzinie 18:00
KPS Siedlce – SPS Chrobry Głogów o godzinie 18:00

Niedziela
BBTS Bielsko-Biała – Mickiewicz Kluczbork o godzinie 17:00
KFC Gwardia Wrocław – MCKiS Jaworzno o godzinie 18:00

W czwartek rozegrano mecz pomiędzy Exact Systems Norwid Częstochowa a AZS AGH Kraków. Wynik to 3:2 dla zespołu z Krakowa.

fot. Grzegorz Winnicki

0 0 vote
Article Rating