Emocji nie może zabraknąć – zapowiedź 13. kolejki KRISPOL 1. Ligi z udziałem LUK Politechnika Lublin

Emocji nie może zabraknąć – zapowiedź 13. kolejki KRISPOL 1. Ligi z udziałem LUK Politechnika Lublin

W późny sobotni wieczór siatkarze z Lublina zakończą pierwszą część rundy zasadniczej na parkietach KRISPOL 1. Ligi mężczyzn. Rywalem LUK Politechniki będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki, która w poprzednim sezonie do końca liczyła się w walce o podium rozgrywek.

Obecnie w kampanii 2019/2020 ekipa z Tomaszowa Mazowieckiego zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli, ale ma na swoim koncie zaledwie trzy punkty mniej niż wicelider, czyli LUK Politechnika Lublin. Złożyło się na to siedem wygranych i pięć porażek. Dla porównania bilans podopiecznych Macieja Kołodziejczyka to osiem zwycięstw i cztery przegrane. Do najbliższego spotkania obie drużyny przystąpią po triumfach odniesionych w 12. kolejce. LUK w trzech setach pokonał SMS PZPS I Spała, a Lechia w stosunku 3:1 AZS AGH Kraków.

Mierzymy się z bardzo mocny rywalem, który przez wielu uznawany jest za zespół, który będzie się liczył w walce o medale. Myślę, że głównym atutem Lechii Tomaszów Mazowiecki jest jej doświadczenie, ponieważ to drużyna, która ma swoich szeregach ogranych siatkarzy nie tylko na poziomie I ligi, ale także PlusLigi. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to ułożona ekipa, a my musimy zagrać na maksimum swoich możliwości. Nie stoimy oczywiście na straconej pozycji. Uważam, że szanse na zwycięstwo w tym meczu rozkładają się po równo. Nastawiamy się na spotkanie pełne emocji i nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić kibiców do przyjścia na halę – mówi Maciej Kołodziejczyk.

Pary 13. kolejki KRISPOL 1. Ligi mężczyzn:

Sobota

ZAKSA Strzelce Opolskie – BBTS Bielsko-Biała o godzinie 17:00
SPS Chrobry Głogów – KFC Gwardia Wrocław o godzinie 18:00
UKS Mickiewicz Kluczbork – Exact Systems Norwid Częstochowa o godzinie 18:00
Stal Nysa – APP Krispol Września o godzinie 18:00
AZS AGH Kraków – KPS Siedlce o godzinie 19:00
LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki o godzinie 20:00

W czwartek rozegrano mecz pomiędzy SMS-em PZPS I Spała a MCKiS Jaworzno. Wynik to 3:2 dla zespołu z Jaworzna.


Podczas sobotniego meczu odbędzie się także zbiórka słodyczy dla dzieci z domów dziecka. Zbiórka zostanie przeprowadzona w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę oraz zbliżającego się Meczu Słodkich Serc. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji!

fot. Grzegorz Winnicki